Mavi ekran hatası

ezworth

Picopat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://drive.google.com/file/d/1nFq0wlsmqzqwid4Ah1MDaav-9zA3a_yb/view?usp=sharing
RAM
2x16 3600mhz
Ekran kartı
2060 super
Anakart
b550m k
İşlemci
ryzen 5 3600
Minidump dosyalarını burada ekledim, sadece anakart değişimi oldu ve sonrasında format atılıp tekrardan Windows kuruldu. RAM'leri tek tek test ettim 2x8'di çıkartıp 1X şeklinde test ettim ve yine aynı şeyle karşılaştım. Anakart 2. el yakınımdan aldığım bir anakart onda asla mavi ekran sorunu oluşmamış. Anakart değişmeden önce hiçbir sorun yoktu sadece klavye oyunlarda kendini kapatıyor USB çıkartıp takınca düzeliyordu. Klavye değiştirdim ve USB bütün portlarını denedim ama hala aynıydı en son çözüm olarak anakart değiştirmek istemiştim.

BIOS sürümünüz çok eski güncelleyin.

2024-05-07_23-24-54.png

Vanguard yazılımını kaldırıp deneyin.

Chipset sürücüsünü güncelleyin.

2024-05-08_22-20-38.png

Son düzenleme:
Vanguard yazılımını kaldırıp deneyin.

Chipset sürücüsünü güncelleyin.

Eki Görüntüle 2190480

Dediklerinizin hepsini denedim ama bir sonuca ulaşamadım, PC'ye tamamen flash ile formatlayıp her şeyi el ile kurulum yaptım ama hala mavi ekran sorunu devam ediyor ve çok fazla olmaya başladı normalde 3 saatte birken 10 dakikaya indi. New WinRAR arÅivi.rar bu son yaşananlar, artık çok yoruldum hem işe git hem akşam gel bununla uğraş ne yapacağım bilmiyorum.

@GFYT üstadımızı yardıma çağıralım. :)

Buna sürücüler dahil mi?

Yani bildiğim kadarıyla kurulum yaptım, ekran kartı, anakart kendi aktif geldi oradan indirdim her şeyini ve Driver Booster 11 ile gerekenleri kurdum ve Windows Update. Ekranda birçok hata çıkıyor hep. KERNEL_AUTO_BOOST_INVALID_LOCK_RELEASE - kernel_securty_check_failure - SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION win32kbase.sys. Ve birkaç tane ama onları hatırlamıyorum.

• Memtest86 ile RAM'lerinizi test edin.
  • XMP açık ise kapatın.
  • Sistemde bulunan depolama cihazları neler?
Aldığınız ATTEMPTED_EXECUTE_OF_NOEXECUTE_MEMORY hatası genelde bellek kaynaklıdır, dediğim testleri yapıp dönüt bildirin.

2133 yerine 3200'de kullanın belleklerinizi :)

Yani bildiğim kadarıyla kurulum yaptım, ekran kartı, anakart kendi aktif geldi oradan indirdim her şeyini ve Driver Booster 11 ile gerekenleri kurdum ve Windows Update. Ekranda birçok hata çıkıyor hep. KERNEL_AUTO_BOOST_INVALID_LOCK_RELEASE - kernel_securty_check_failure - SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION win32kbase.sys. Ve birkaç tane ama onları hatırlamıyorum.

Driver Booster ile kurduğun driverların hepsini kaldır ve manuel kurulum yap.

Geri
Yukarı