MediaTek MT7921 bağlantısı sürekli kopuyor

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.

1649988755660.png

1649988770335.png

Cihazımda az önce bir anda internet bağlantısı koptu Wi-Fi'yi kapatıp açmama izin vermedi. Yeniden başlattım bilgisayarı ve olay görüntüleyicisinde bu sorunları gördüm. Daha önce de yapmıştı bu sorunu. MediaTek kartlar neden böyle? Acaba kart mı bozuk yoksa yeni bir kart ve aynı zamanda "MediaTek" olmasından kaynaklı mıdır? Eğer MediaTek ise ve kartı değiştirseler serviste bu sefer yine değişen bir şey olmayacak. Yardımcı olabilir misiniz?

Hocam buna uğraşıyorum birkaç gündür hala çözüm bulamadım ama garip bir şey keşfettim. Mesela kendi telefonumdan Wi-Fi açıyorum 72/72 şeklinde oluyor ama evimdeki modeme geçtiğimde bir eşitsizlik var. Adaptör ayarlarını kurcaladım maalesef hiçbirisi çözüm olmadı. Modem ayarlarında kanal genişliği falan ayarladım stabil bir çözüm yok. Ayar değiştiriyorum mesela tam hız alıyorum yarım saat sonra yine test yapıyorum almam gereken hızın 2/3'ünü alıyorum.

Hocam wifi ayarlarımı atıyorum bu şekilde yapıp deneyip sonucu yazar mısınız?
Değişen bir şey olmadı. Sizde oldu mu? Olduysa hemen mi oldu?
Anca bunu görebildim.

1650659869016.png

Değişen bir şey olmadı. Sizde oldu mu? Olduysa hemen mi oldu?
Anca bunu görebildim.

Eki Görüntüle 1367665
Hocam orasına takılmayın aldığınız hıza bakın. Hız açısından bende çok bir sıkıntı kalmadı. Maksimum 32 falan geliyor modemden kablosuzda, bu ayarlarda ise 29-32 arası stabil geliyor artık.

Hocam orasına takılmayın aldığınız hıza bakın. Hız açısından bende çok bir sıkıntı kalmadı. Maksimum 32 falan geliyor modemden kablosuzda, bu ayarlarda ise 29-32 arası stabil geliyor artık.

Benim hız problemim yok gibi bir şeydi hocam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba iyi forumlar konu sahibi ile aynı sorunu yaşıyorum her gün laptopu 10-15 kere yeniden başlatıyorum internet kablosuna geçsem sorun çözülürmü kalıcı olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı