Çözüldü Mercedes Vito 115cdi 160 km/h hızı geçmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İbrahimTunx

Decapat
Daha fazla  
Mercedes Vito 115cdi var. 2007 model ve 150 beygir Turbo'lu. Arkadan çeker yani basınca gidecek bir araba fakat araba 150-160'a zor geliyor, 160'dan sonra gitmiyor kalıyor. Tatlı bir yokuşa gelince arabanın hızı düşüyor. Daha önce aynı araç vardi yokuşta 170 180 görüyordu ve gidiyordu yani. Bu araçta düşük devirlerde güzel performans var ama hız yükselince kalıyor.

Çözüm
Ufak bir hortumun çıkması bile bu soruna sebep olabilir, buradan hiçbir şey söylenemez.
O ağırlıkta bir araç için 150HP çok değil. Arkadan itiş olması dezavantaj çünkü önden çekişe göre daha fazla aktarım kaybı var. Ayrıca aracın aerodinamiğide bineklere göre kötü. Yani normal bence hızı. Yine de en iyi yol aracın kitapçığında yazan max hız değerine bakmak.

17 yıllık ondandır. Ağır bakıma yok kontrol ettir ya da kim sürüyorsa o ettirsin.

Dostum kaç yıllık olduğunu sormadim 2. olarak tüm bakimlar yapıldı motor vs çok iyi durumda duman atma vs yok. Turbo'da sorun görünmüyor intercooler da kaçak vardi yaptırdık bir şeyde sorun var fakat anlamadik.

O ağırlıkta bir araç için 150HP çok değil. Arkadan itiş olması dezavantaj çünkü önden çekişe göre daha fazla aktarım kaybı var. Ayrıca aracın aerodinamiğide bineklere göre kötü. Yani normal bence hızı. Yine de en iyi yol aracın kitapçığında yazan Max hız değerine bakmak.

Dostum aynı aracı daha önce kullandim.

Dostum kaç yıllık olduğunu sormadim 2. olarak tüm bakimlar yapıldı motor vs çok iyi durumda duman atma vs yok. Turbo'da sorun görünmüyor intercooler da kaçak vardi yaptırdık bir şeyde sorun var fakat anlamadik.

Araba eski onu diyorum 17 yıllık diye. Motor falan da yapılmadıysa belli km ye gelmişse güç kaybı olacaktır. Yakıt ve usta kalitesi zaten malum.

Araba eski onu diyorum 17 yıllık diye. Motor falan da yapılmadıysa belli km ye gelmişse güç kaybı olacaktır. Yakıt ve usta kalitesi zaten malum.

Km 320bin motor güzel durumda araci alalı 1 2 hafta oldu ustalar güzel durumda dedi daha ilk kez üst kapağını biz açtık bakmak için falan.

Egzoz sistemine baktırmanızda fayda var dpf tıkanıklığı olabilir, susturucuların içindeki elyaflar parçalanmış olabilir. Bulunduğunuz bölgedeki ustaları araştırıp güvenilir birilerine baktırmanızda fayda var en iyi sonucu ustanız çıkartır.

Tanıdığımda benzer sorun vardı usta küçük bir valfe giden hortumu takmamıştı, takılınca düzeldi.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı