Meslek lisesi için staj tavsiye

EfeAkkaya

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus NVIDIA GeForce RTX 3070 Dual V2 OC---AMD Ryzen 5 7600X
Monitör: MSİ G274 QPF QD
Kulaklık: HyperX Alpha Wireless
Mouse: ASUS ROG GLADIUS III AimPoint
Klavye: A101 Klavyesi
Telefon: S20FE
GamePad: GC30 V2
Meslek
Yazılım Ve Donanım(Öğrenci)
Selamlar ben Efe! Belki bazılarınız biliyordur mesleki ve teknik Anadolu lisesinde 11. sınıf yazılım geliştirme öğrencisiyim fakat yazılım konusunda çok da başarılı olduğumu söyleyemem, daha çok donanım ilgimi çekiyor. Seneye bilişim alanında zorunlu stajım var, daha önce bilişim alanında tecrübelerim oldu ve az çok bilgili olduğumu düşünüyorum, birkaç referansım var ve halihazırda gidebileceğim 2 staj yeri var, fakat bilişime merak saldığımdan, dolayısıyla meslek lisesinde okumaya başladığım günden ve bu forumu kullanmaya başladığımdan beri burada staj düşüncesi beni heyecanlandırmıştır. Geçen günlerde okulumuzdan üst sınıf bir öğrencinin burada staj yaptığını duymuştum bende alınabilir miyim diye merak ettiğimden profilimden Ali Güngör ile iletişime geçmiştim oda Gmail üstünden başvuru yapmamı istemişti. CV'm bitmek üzere fakat çok stresliyim sizce CV'ye eklenebilecek ekstra bir şey var mı ve içinizden biri profesyonel olarak CV hazırlamayı biliyorsa özelden bana yardımcı olabilirse çok müteşekkir olurum.

Her türlü görüşünüzü ve tavsiyenizi belirtebilirsiniz.

Selamlar ben Efe! Belki bazılarınız biliyordur mesleki ve teknik Anadolu lisesinde 11. sınıf yazılım geliştirme öğrencisiyim fakat yazılım konusunda çok da başarılı olduğumu söyleyemem, daha çok donanım ilgimi çekiyor. Seneye bilişim alanında zorunlu stajım var, daha önce bilişim alanında tecrübelerim oldu ve az çok bilgili olduğumu düşünüyorum, birkaç referansım var ve halihazırda gidebileceğim 2 staj yeri var, fakat bilişime merak saldığımdan, dolayısıyla meslek lisesinde okumaya başladığım günden ve bu forumu kullanmaya başladığımdan beri burada staj düşüncesi beni heyecanlandırmıştır. Geçen günlerde okulumuzdan üst sınıf bir öğrencinin burada staj yaptığını duymuştum bende alınabilir miyim diye merak ettiğimden profilimden Ali Güngör ile iletişime geçmiştim oda Gmail üstünden başvuru yapmamı istemişti. CV'm bitmek üzere fakat çok stresliyim sizce CV'ye eklenebilecek ekstra bir şey var mı ve içinizden biri profesyonel olarak CV hazırlamayı biliyorsa özelden bana yardımcı olabilirse çok müteşekkir olurum.

Meslek lisesi stajında okul sana bir kağıt verir orada staj yapabileceğin yerler olur oradan seçmeni isterler sen seçersin okul seni yerleştirir senin bir şey yapmana gerek kalmaz staj yerleri belli olunca fabrikaya veya staj yerin neresi çıktı ise oraya gider orda ki kişiler ile sözleşmeyi yapar onların istediği fotoğraf tarzı şeyleri halledersin senin bir şey yapmana gerek kalmıyor.

Meslek lisesi stajında okul sana bir kağıt verir orada staj yapabileceğin yerler olur oradan seçmeni isterler sen seçersin okul seni yerleştirir senin bir şey yapmana gerek kalmaz staj yerleri belli olunca fabrikaya veya staj yerin neresi çıktı ise oraya gider oradaki kişiler ile sözleşmeyi yapar onların istediği fotoğraf tarzı şeyleri halledersin senin bir şey yapmana gerek kalmıyor.

Kaliteli yerlere kendinizde başvurabilirsiniz okul sadece belli seviyedi öğrencilere iyi staj yeri bulur öbürlerine sallamasyon.

CV'm bitmek üzere fakat çok stresliyim sizce CV'ye eklenebilecek ekstra bir şey var mı ve içinizden biri profesyonel olarak CV hazırlamayı biliyorsa özelden bana yardımcı olabilirse çok müteşekkir olurum.

Yardımcı olabilecek var mı?

Kaliteli yerlere kendinizde başvurabilirsiniz okul sadece belli seviyedi öğrencilere iyi staj yeri bulur öbürlerine sallamasyon.
Kendin başvurabiliyorsun evet fakat başvurmak için önce okuldaki öğretmenlere sorman ve onların incelemesi gerek sonra öğretmenler stajyer öğrencileri okula kontrole geldikleri için öğretmenin o fabrikaya veya dükkana kolay ulaşması bakımında çok uzak yerlere göndermiyorlar eğer başvuru yapacak isen hemen öğretmenler ile konuş durumu çevre ilçe ve köy gibi yerlerden de öğrenci geldiği için orada yer kalmaya bilir.

CV olayında senin bir şey yapman gerekmiyor her şeyi okul ve koordinatör öğretmen hallediyor senin bütün bilgilerini falan sözleşme kağıdına yazıyorlar her şey hazır oluyor sen sadece staj yapacağın yere o kağıdı gidip imzalatıp doldurup kaşe bastırıyorsun o kadar.

Bence stajini naylon staj olarak yapip universite sinavina calis. Guzel bir puan alip muhendislige gecebilirsin. Ayrica yurt disi staj oneririm arastir. Maddi durumun iyiyse bu tur firsatlari degerlendir.

LinkedIn'den staj yeri için başvurular yap. Birkaç sınava tabii tutulucaksın. Muhtemelen girersin birisine.

Meslek lisesi stajında okul sana bir kağıt verir orada staj yapabileceğin yerler olur oradan seçmeni isterler sen seçersin okul seni yerleştirir senin bir şey yapmana gerek kalmaz staj yerleri belli olunca fabrikaya veya staj yerin neresi çıktı ise oraya gider orda ki kişiler ile sözleşmeyi yapar onların istediği fotoğraf tarzı şeyleri halledersin senin bir şey yapmana gerek kalmıyor.
Bize niye böyle bir şey yapmadılar abi o zaman :D Gittik hepimiz kendimiz bulduk bulamayanlara da dandik yerler verdiler.

Geri
Yukarı