Meslek lisesinde developer olunur mu?

Discord paylaşmak yasakmış.

Peki size nasıl ulaşabilirim?

Niye? Sorma sebebim insanları anlayabilmek psikolojiye hobi olarak ilgim var. O kadar geniş bir bölümde -bende yazılım çalışan birisiyim- neden hile (offline oyun olsa zerre umurumda olmaz) bunun sebebini merak ediyorum.
Oyun bir açık dünya oyunu ve hile çok bende kullanmak isterim

Hocam öncellikle ben şu an 11.sınıf meslek lisesi öğrencisiyim ve bizim dönemimizde yeni müfredat uygulanmaya başlandı.
Bu demek oluyor ki eski mezunlarla aynı içeriği görmüyoruz ben de bunu fırsat bilip ön bilgim sayesinde öğretmenlerimle "eğitim çizelgesi" hazırladık böylelikle öğrettiğimiz bilgiler aslında üniversite 1. sınıf ve 2. sınıf programlama eğitimi sadece lise seviyesine indirilmiş halinde (matematiksel formüller ve algoritma eğitimi açısından) bunun sayesinde 9.sınıftan 11. sınıfa kadar 30 öğrenci sıfırdan yazılım öğrenip her birimiz sene sonunda okulun adına uygulamalar geliştirip patentleştirdik böylelikle okulumuzun bizlere sunabileceği teknolojik ekipman yelpazesini büyüttük ama maalesef ki her okul bizimki gibi değil. Örnek vereyim benim bulunduğum ilçe de aynı şekilde endüstri meslek lisesi var oradaki bilişim öğrencileri PowerPoint sunumları üzerinden öğrendikleri bilgileri ile yazılı sınava giriyor bu da eğitimin hiçbir katkı sağlamadığını kanıtlıyor...
Ben meslek lisesini M.T.O.K dan dolayı tercih ettim zamanında istediğim üniversiteye düşük puanla yerleşebilmek amacıyla sonuçta bölüm dersleri ağırlıklı olunca ve ön bilgim olduğundan dolayı o dersleri kolaylıkla hallettiğim için dershane veya TYT-AYT kurslarına kolaylıkla zaman ayırabiliyorum.

UZUN LAFIN KISASI
Eğer ki öğretmenlerin kendini sürekli bu sektörde geliştiren tip ise muhtemelen yeterli gaz ile sende bu bölümü aktif hale getirebilirsin öğrencilerin iyi yerlere gelmesi için en azından bende öyle idi...

Yeni konular

Geri
Yukarı