Meslek Lisesinde Elektrik ve Elektronik mi Biyokimya mı seçilir?

Ar0nell

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ben bu yıl liseye gidecek olan bir kardeşinizim. Özel bir Meslek Lisesine gideceğim ama kararsız kaldığım bir konu var. Gideceğim lisede 2 şube var ve bu şubelerin birisinde Elektrik ile ilgili bölümler var, diğer şubede Biyokimya var. Elektriğe bakınca genelde tamirci/teknisyen gibi şeyler olabildiğimi gördüm. Biyokimya'da hastane ve eczane stajlarıyla beraber verdiği belge sayesinde hastanelerdeki üniversite zorunluluğu kalkıyormuş. Sizce hangisini seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben bu yıl liseye gidecek olan bir kardeşinizim. Özel bir meslek lisesine gideceğim ama kararsız kaldığım bir konu var. Gideceğim lisede 2 şube var ve bu şubelerin birisinde elektrik ile ilgili bölümler var, diğer şubede biyokimya var. Elektriğe bakınca genelde tamirci/teknisyen gibi şeyler olabildiğimi gördüm. Biyokimya'da hastane ve eczane stajlarıyla beraber verdiği belge sayesinde hastanelerdeki üniversite zorunluluğu kalkıyormuş. Sizce hangisini seçmeliyim?

Biyokimyadan kastın ileride kimyager veya kimya hocası gıda teknikeri vs gibi mesleklerde üniversite ve iş hayatında denklik sağlayacaksa biyokimya bence iyi gözüküyor lakin burası Türkiye. elektrik elektroniğin iş sahası ve iş bulma olasılıgı yüksek gibi ve işinde iyi isen Rusya katar gibi yerlerde de istihdam imkanın olur.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı