Çözüldü metro.exe - 0xc000007b | metro.exe

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

geneen

Yoctopat
Daha fazla  
Process Monitor Log Özeti
metro.exe

Bilgisayar adı
DESKTOP-4VJJTRL
Mantıksal işlemci sayısı
4
RAM
7.89 GB
İşletim sistemi
Windows 10.0 Build 16299.2 64-bit
DLL dosyaları
Kod:
D3DX11_43.DLL DINPUT8.dll KernelBase.dll MSVCP110.dll MSVCR110.dll PhysX3Common_x64.dll PhysX3_x64.dll SHCore.dll WINMM.dll WINMMBASE.dll XINPUT1_3.dll advapi32.dll appcore.dll bcryptprimitives.dll cfgmgr32.dll combase.dll d3dx11_43.dll dinput8.dll gdi32.dll gdi32full.dll kernel32.dll msvcp110.dll msvcp_win.dll msvcr110.dll msvcrt.dll ntdll.dll ole32.dll powrprof.dll profapi.dll rpcrt4.dll sechost.dll setupapi.dll shell32.dll shlwapi.dll steam_api64.dll storage.dll ucrtbase.dll user32.dll win32u.dll winmm.dll winmmbase.dll ws2_32.dll xinput1_3.dll

Çözüm
Process Monitor Log Analizi
0xc000007b

Kaldırılacak DLL: C:\Windows\System32\d3dx11_43.dll

Kurulması gereken paket: DirectX İndirme Aracı

Belirtilen konumda DLL dosyası yoksa sadece paketi kurun.

Logfile.Yeni bir hata verdi şimdi, ekran görüntüsünü ekledim. Evet ya da hayıra basmam bir fark yaratmıyor, uygulama hemen calışıp kapanıyor görebildiğim tek şey bir saniyeliğine siyah ekran.

Yaptığım tek şey analiz botunun dediği dll dosyasını silip yüklemekti.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    73,2 KB · Görüntüleme: 13
Oyunu yönetici olarak çalıştırmayı denediniz mi?

Türkçe yama kurulu mu?

Site çöktü yazamadım... Başlatma seçeneklerine -dxd11 yazmayı dener misin?

Son düzenleme:
Yönetici olarak çalıştırmayı denedim, herhangi bir yama kurulu değil Steam'den yeni indirdim oyunu. -dxd11 yazmayı denedim işe yaramadı. Sanırım sorun artık bir 0xc000007b hatası değil başka bir şeyle uğraşıyorum.

Sizce konuyu burada kapatıp teknik destek üst forumunda tekrar mı açayım?

Yönetici olarak çalıştırmayı denedim, herhangi bir yama kurulu değil Steam'den yeni indirdim oyunu. -dxd11 yazmayı denedim işe yaramadı. Sanırım sorun artık bir 0xc000007b hatası değil başka bir şeyle uğraşıyorum.

Sizce konuyu burada kapatıp teknik destek üst forumunda tekrar mı açayım?
Siz yine araştırın eğer bulamazsanız öyle yapın.

Bu ayarı yapmayı denediniz mi veya oyunun açılabilir başka bir exesi var mı?

Evet daha yeni denedim işe yaramadı, forumdaki diğer konulara bakıyorum şimdi. Yalnız benim user. CFG dosyam Appdata'da değil oyunun kurulu olduğu yerde bulunuyor(E:\SteamLibrary\steamapps\common\Metro 2033 Redux). Appdata dosyasında 4agames adlı bir dosya bulunmuyor.

Evet daha yeni denedim işe yaramadı, forumdaki diğer konulara bakıyorum şimdi. Yalnız benim user. CFG dosyam Appdata'da değil oyunun kurulu olduğu yerde bulunuyor(E:\SteamLibrary\steamapps\common\Metro 2033 Redux). Appdata dosyasında 4agames adlı bir dosya bulunmuyor.

Oyun kurulu olmadığı için tam bilemiyorum maalesef. 4agames başka bir yerde yok değil mi? NVIDIA ise PhysX yazılımı falan kurulu mu? Saçma olacak da denemekten zarar gelmez kulaklık veya gamepad gibi şeyler varsa hepsini çıkarıp denedin mi?

CFG dosyanın içeriğinde değiştirebiliyor musunuz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı