Mezuna kaldıktan sonra TM'den sayısala nasıl geçilir?

Iron

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Bu sene üniversite sınavına girdim TM bölümden. Ama lisedeyken TM seçtiğim için çok pişmanım. Bu sene üniversite sınavları bittikten sonra bölümümü gelcek sene ki sınav için nasıl sayısal bölüme geçirebilirim.

Yani bunun için ÖSYM'ye git orda değiştirebilirsin diyenler oldu. ÖSYM bölümümü TM'den sayısala alabilir mi?

Lütfen sayısala geçme gibi söylemder de bulunmayın.

Daha bunu bilmiyorsan üniversite okumanı bile tavsiye etmem ama madem çok istiyorsun: TYT zaten standart. Herkes giriyor. AYT'de ise görseldeki gibi optik kağıdın olacak. Sağdaki iki kısmı yaparsan sayısal puanın hesaplanır.

404672

@Vavien. Cevabın için teşekkür ederim. Şimdi ben yarın ki AYT sınavın da dediğin gibi sadece matematik ve feni yapıcam. Peki solda ki iki kısmı da işaretlersem sayısal puanıma katkısı olur mu?

Bu sefer aşağılamadan cevap verirsen sevinirim.

@Vavien. Cevabın için teşekkür ederim. Şimdi ben yarınki AYT sınavında dediğin gibi sadece matematik ve feni yapacağım. Peki soldaki iki kısmı da işaretlersem sayısal puanıma katkısı olur mu?
Sayısal puanına katkısı olmaz, ayrı olarak sözel ve eşit ağırlık puanların hesaplanır. Süren kalırsa yapmanı öneririm.

Eşit ağırlık: Türkçe ve Matematik
Sözel: Türkçe ve Sosyal
Sayısal: Matematik ve Fen

Peki soldaki iki kısmı da işaretlersem sayısal puanıma katkısı olur mu?
Zaten belirtmiştim. Diğer kısmı TM için yaptığımı. Aynı şekilde TS'ye de etki ediyor. TM ya da TS'den tercih yapmayacaksan yüzüne bile bakma.
Bu sefer aşağılamadan cevap verirsen sevinirim.
Aşağılama da değildi. Kılavuzu okumak çok zor değil. Sistem dün açıklanmadı.

@Vavien. Gene rahatsız ediyorum ama bu haber de alan dışı soru çözmek puan getirmeyecek diyor bunun benle alakası var mı? Yoksa başka bir durumdan mı bahsediyor.

@Vavien. Gene rahatsız ediyorum ama bu haber de alan dışı soru çözmek puan getirmeyecek diyor bunun benle alakası var mı? Yoksa başka bir durumdan mı bahsediyor.

Bu haberin bahsettiği durum siz sayısalken AYT'de çözdüğünüz edebiyatın size sayısal puanı eklemeyeceğini söylüyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı