Mezuna kalınır mı?

mr.74

Centipat
Daha fazla  
Mezuna kalsam iyi kötü bir kursa da gitsem sağlam bir çalışma ile 2024 YKS'de bilgisayar mühendisliği gelir mi? 2023 yani bu seneki EA sıralamam 482.000 EA puanım 290'dı. Bir de ilk kez mezuna kalmayı düşünmüyorum bu yüzden seneye girsem istediğim bölümden girebilir miyim yoksa yine eşit ağırlık olarak mı görünür bilmiyorum? Bunu da cevaplarsanız sevinirim. Bilgisayar mühendisliği gelmezse bile içinde yazılım ve kodlama öğrenebileceğim yurt dışı iş imkanı olan hangi bölümü önerirsiniz? Çünkü bu sene aklımda ne bir puan ne de bölüm hedefim yoktu en azından bu sefer bir hedefim olsun ve ona göre çalışayım. Dediğim gibi içinde yazılım ve kodlama öğrenebileceğim bir bölüm istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendiniz de bir hedefinizin olmadığını belirtmişsiniz. Bu sene kendinize bir hedef koyun ve çalışmaya başlayın. Düzenli ve disiplinli çalışmayla hedefinize ulaşacağınızı düşünüyorum.

Mezuna kalsam iyi kötü bir kursa da gitsem sağlam bir çalışma ile 2024 YKS'de bilgisayar mühendisliği gelir mi? 2023 yani bu seneki EA sıralamam 482.000 EA puanım 290'dı. Bir de ilk kez mezuna kalmayı düşünmüyorum bu yüzden seneye girsem istediğim bölümden girebilir miyim yoksa yine eşit ağırlık olarak mı görünür bilmiyorum? Bunu da cevaplarsanız sevinirim. Bilgisayar mühendisliği gelmezse bile içinde yazılım ve kodlama öğrenebileceğim yurt dışı iş imkanı olan hangi bölümü önerirsiniz? Çünkü bu sene aklımda ne bir puan ne de bölüm hedefim yoktu en azından bu sefer bir hedefim olsun ve ona göre çalışayım. Dediğim gibi içinde yazılım ve kodlama öğrenebileceğim bir bölüm istiyorum.

Hocam 500 bine sağlam bölüm gelmez. Mezuna kalıp 200-300 yapmaya çalışın.

AYT'de matematik, fizik, kimya ve biyoloji işaretlerseniz sayısal puanınız da hesaplanır ve tercih yapabilirsiniz. 420.000 sıralama ile EA'da işinize yarayacak bir bölümün geleceğini zannetmiyorum, mezuna kalmak çok daha mantıklı olacaktır.

AYT'de matematik, fizik, kimya ve biyoloji işaretlerseniz sayısal puanınız da hesaplanır ve tercih yapabilirsiniz. 420.000 sıralama ile EA'da işinize yarayacak bir bölümün geleceğini zannetmiyorum, mezuna kalmak çok daha mantıklı olacaktır.
Kursa gitsem ve düzenli çalışma ile bilgisayar mühendisliği gelir mi?

Hocam 500 bine sağlam bölüm gelmez. Mezuna kalıp 200-300 yapmaya çalışın.
Hocam 200 bin değilde sabah akşam çalışıp + kurs ile ilk 50 bini yapabilir miyim?

Kursa gitsem ve düzenli çalışma ile bilgisayar mühendisliği gelir mi?

Hocam 200 bin değilde sabah akşam çalışıp + kurs ile ilk 50 bini yapabilir miyim?

Hocam disiplinli ve tempolu bir çalışma düzeni ile yapılabilir. Kendinize güvenin, şu anda kaybedecek hiçbir şeyiniz yok bu sıralama ile tercih yaparsanız asıl kaybedersiniz.

Hocam güzel bir emek ve çalışmayla kazanırsınız, sadece salmamanız lazım ben öyle yaptım ve kaybettim sınavı. Mezun seneniz de daha fazla vaktiniz oluyor, diğerlerine karşı stres yönetiminiz de daha iyi oluyor. Ayrıca bol soru çözümü ve deneme ile giderseniz istediğiniz sıralamanın kat kat üstünü yapabileceğinizi düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı