Mezuna kalınır mı?

Kromish

Hectopat
Selam dostlar, yazılımda hangi üniversiteden mezun olduğun çok da önemli mi? Instagram gibi platformlarda önemi yok diyen çok kişi gördüm. Önemli olan tecrübemmiş. Ne kadar doğru bilmiyorum. Ben şimdi 240 k yaptım. Mezuna kalırsam 100K yapabilirim maximum. Sizce mezuna kalınır mı? Yoksa beni alan %50 burslu bir yere mi gitmeliyim? İş hayatımda çok bir fark olur mu 240 K'lık üniversite ile 100K'lık üniversite arasında?

Vakıf üniversitesine bütçeniz varsa gidebilirsiniz. Veya AÖF ten bilgisayar bölümü yazıp mezuna kalabilirsiniz. Hem bu süre zarfında bilgisayar programlama açısından eğitimde alırsınız.

Hocam yazılıma aşırı talep olduğu için 240k ile tahminim 280-290k ile geçen sene kapatmış bölüme anca girersin aşırı çekiyor her sene ona göre düşün.

Mesela şu; derslerine ancak 240K'ya girecek kadar çalışmışken yazılıma diğer insanlara fark atacak kadar çalışacak mısın? Evet diyorsan işsiz kalma gibi bir durunun olmaz. Genel söylenen bu.

Vakıf üniversitesine bütçeniz varsa gidebilirsiniz. Veya AÖF ten bilgisayar bölümü yazıp mezuna kalabilirsiniz. Hem bu süre zarfında bilgisayar programlama açısından eğitimde alırsınız.
Hocam AÖF den bilgisayarar yazıp mezuna kalmak ne oluyor ? Çok da bilmiyorum bu işleri.

Hocam yazılıma aşırı talep olduğu için 240k ile tahminim 280-290k ile geçen sene kapatmış bölüme anca girersin aşırı çekiyor her sene ona göre düşün.
Hocam 280 K ile kapatan yok orası benim de kafamı karıştırdı. 260 küsürle kapatan 2 yer var. İkisinin de ilk senesiymiş. Bu sene ikinci seneleri olucak. 240 ile girebilir miyim birine sizce ?

Selam dostlar, yazılımda hangi üniversiteden mezun olduğun çok da önemli mi? Instagram gibi platformlarda önemi yok diyen çok kişi gördüm. Önemli olan tecrübemmiş. Ne kadar doğru bilmiyorum. Ben şimdi 240 k yaptım. Mezuna kalırsam 100K yapabilirim maximum. Sizce mezuna kalınır mı? Yoksa beni alan %50 burslu bir yere mi gitmeliyim? İş hayatımda çok bir fark olur mu 240 K'lık üniversite ile 100K'lık üniversite arasında?
Tanıdığım biri de düşünüyordu, yurt dışına gitmek gibi bir hedefin varsa evet önemli yoksa çok bir önemi olduğunu düşünmüyorum.

Hocam AÖF den bilgisayarar yazıp mezuna kalmak ne oluyor ? Çok da bilmiyorum bu işleri.

Hocam 280 K ile kapatan yok orası benim de kafamı karıştırdı. 260 küsürle kapatan 2 yer var. İkisinin de ilk senesiymiş. Bu sene ikinci seneleri olucak. 240 ile girebilir miyim birine sizce ?
Hocam aman dikkat ben açıkta kalmıştım ilk senemde (2020) yükselişin başladığı seneydi sonrası malum kar topu gibi katlana katlana büyüdü. Tavsiyem bilgisayar ya da yazılımın gelmemesi ihtimaline karşı Endüstri Mühendisliğini inceleyebilirsin. Geliştirici iş ilanlarında aranan 3-4 mühendislikten( PC EE SE IE) biri ve o da yükselişte.

Onu diyenleri sokakta görsen öldüreceksin var ya. İnanmayın o davarlara. Mezuna kalın ve 100k sıralama yapmaya çalışın.

AÖF bölümleri yazın internete hocam, bilgisayar programlama var. Tercih olarak sadece bu bölümü yapın, açıktan okurken örgünde de okuyabilme şansınız var aynı anda. AÖF ten girince YKS de çalışıp daha iyi bir sıralama yaparsınız örgün öğretim için. Siz mezuna kalırsam ilerletebilirim kendimi dediğiniz için kafamda böyle bir plan oluşturdum tecrübem doğrultusunda.

Şunun riskini alabilir misiniz? Seneye çok daha fazla kişi girecek ve daha iyi netlerle gelebilecek sıralamanın epey altında bir sıralama olması olası. Bu rekabete girebilirim diyor iseniz kalın. Ama yok çok çalışamam derseniz bu seneden girin. Çünkü seneye biraz rahat davranır iseniz bu seneden bile düşük sıralama gelebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı