Mi A3 vs Realme 5 PRO

1cskndlgr

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba genel olarak günlük kullanımda fotoğraf, batarya, ekran deneyimi olarak hangisi size daha güzel geliyor?

Realme 5 Pro 1700TL (128 GB)
4 GB RAM
IPS Ekran (FH+)
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 712 (SDM712)
8 çekirdek 2.3GHz (1.Yardımcı Çekirdek 1.7GHz Kryo 360 Silver)
GPU: Adreno 616
20W Hızlı şarj
ColorOS 6 Arayüzü

Mi A3 1500TL (64 GB)
4 GB RAM
AMOLED Ekran (HD+)
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 665 (SM6125)
8 çekirdek 2.0GHz (1.Yardımcı Çekirdek 1.8GHz Kryo 260 Silver)
GPU: Adreno 610
18W Hızlı şarj
Saf Android Arayüzü

Son düzenleyen: Moderatör:
İki cihaz arasında ekran çözünürlüğü farkı var. Her ne kadar CPU ve GPU olarak Realme 5 PRO daha iyi olsa da. Aradaki çözünürlük farkı yüzünden oyun performansları birbiriyle benzer olur.

Kamera olarak hangisi daha iyi bilmiyorum. Youtube'dan karşılaştırmalara bak.

Realme 5 Pro daha iyi tabii ki. Özellikle arayüzü vb. sayesinde gayet akıcı.

Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım.

Xiaomi Mi A3 modeli saf Android ile gelir ve Android One programına dahil olduğu için daha uzun süre güncelleme alacak ve saf arayüz sayesinde tam tersi mi 3 daha akıçıdır.

Olay kas gücü ise, Realme 5 Pro evet daha güçlüdür ama ne kadar süre güncelleme alır bilemeyiz.

Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım.

Xiaomi Mi A3 modeli saf Android ile gelir ve Android One programına dahil olduğu için daha uzun süre güncelleme alacak ve saf arayüz sayesinde tam tersi mi 3 daha akıçıdır.

Olay kas gücü ise, Realme 5 Pro evet daha güçlüdür ama ne kadar süre güncelleme alır bilemeyiz.
Yanlış bilgilendirme mi? Güldürme beni. Hiç eline Oppo alıp kullandın mı? Yahut test ettin mi? Boşuna Android'in IOS'u denilmiyor. Bilgin olsun. Saf Android sınırlamalı hiç sevmiyorum.

Yanlış bilgilendirme mi? Güldürme beni. Hiç eline Oppo alıp kullandın mı? Yahut test ettin mi? Boşuna Android'in iOS'u denilmiyor. Bilgin olsun. Saf Android sınırlamalı hiç sevmiyorum.

4.5 yıl Turkcell'de çalıştım 1.5 yıldır da teknik serviste çalışıyorum öyle arada bir değil her gün elime Oppo Xiaomi iPhone Samsung Huawei alıyorum onarımını veri aktarımını kurulumlarını yapıyorum.

Senin beğenmen başka bir şey, cihazın saf Android ile daha akıcı çalışması başka bir şey. Göreceli olan görüşünü burada sunarken daha dikkatli olmalısın.

Ona bakarsan EMUI'de Android'in iOS'u olarak geçen hatta kullanım biçimi olarak iOS'a en çok benzeyen arayüzdür.

Sen istediğini sevip sevmemeye devam et.

Son düzenleyen: Moderatör:
4.5 yıl Turkcell'de çalıştım 1.5 yıldır da teknik serviste çalışıyorum öyle arada bir değil her gün elime Oppo Xiaomi iPhone Samsung Huawei alıyorum onarımını veri aktarımını kurulumlarını yapıyorum.

Senin beğenmen başka bir şey, cihazın saf Android ile daha akıcı çalışması başka bir şey. Göreceli olan görüşünü burada sunarken daha dikkatli olmalısın.

Ona bakarsan EMUI'de Android'in iOS'u olarak geçen hatta kullanım biçimi olarak iOS'a en çok benzeyen arayüzdür.

Sen istediğini sevip sevmemeye devam et.
Peki sen hangisini tercih ederdin ? Mi A3 mü Realme 5 Pro mu :)

Xiaomi Mi A3 modeli Saf Android ile gelir ve Android One programına dahil olduğu için daha uzun süre güncelleme alacak ve saf arayüz sayesinde tam tersi Mi A3 daha akıcıdır.
Akıcılık tarafında fark hissetmezsin. Diğer firmaların özelleştirilmiş arayüzleri de uzun süredir safkan arayüzle baş ediyor stabilite konusunda. Bu noktada kullanıcı pek bir fark hissetmeyecek. Güncelleme ömürleri de aynı olacak, iki cihazda 2 yıl güncelleme alacak. A3 Android One kapsamında olduğu için biraz daha hızlı güncelleme alır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı