Mi A3 vs Realme 5 PRO

@PanxeR güç olarak o bütçe aralığında sanırım en güçlüsü zaten Snapdragon 712 ile Realme 5 Pro.

Evet bu bütçe aralığında Realme'nin Türkiye'ye özel fiyatlandırma yaptığı çok açık Xiaomi'den bile daha uygun fiyata daha iyi cihazlar sunmuşlar. 2999 TL'lik Realme XT'de bile aynı CPU var çok ilginç.

Realme 5 Pro kullanıyorum, performans anlamında kesinlikle Realme derim.
Dostum Netflix'te 1080p izleyebiliyor muyuz? Araştırmam sonucunda HD falan desteklemediği hakkında yazılar okudum, bilgilendirirsen sevinirim.
Ek olarak telefonun ve ekranın tam üst kısmında (birleşme kısmı) yapıştırıcı izleri falan varmış sende de var mı?

Dostum Netflix'te 1080p izleyebiliyor muyuz? Araştırmam sonucunda HD falan desteklemediği hakkında yazılar okudum, bilgilendirirsen sevinirim.
Ek olarak telefonun ve ekranın tam üst kısmında (birleşme kısmı) yapıştırıcı izleri falan varmış sende de var mı?
Netflix kullanmadığım için bilmiyorum hocam ama öyle şeyler duymuştum. Annem ve bende var, ikimizde de yapıştırıcı izi yok. 2 hafta oldu alalı ilk güvenlik güncellemesini de aldım.

Netflix kullanmadığım için bilmiyorum hocam ama öyle şeyler duymuştum. Annem ve bende var, ikimizde de yapıştırıcı izi yok. 2 hafta oldu alalı ilk güvenlik güncellemesini de aldım.
Peki rica etsem telefonun eksi ve artı yönlerini size zahmet yazabilir misiniz?
Telefonu öneriyor musunuz, Oyun performansı ve kamerası nasıl, şarj tüketimi iyi mi ve buna benzer detaylar verebilir misiniz?

Peki rica etsem telefonun eksi ve artı yönlerini size zahmet yazabilir misiniz?
Telefonu öneriyor musunuz, Oyun performansı ve kamerası nasıl, şarj tüketimi iyi mi ve buna benzer detaylar verebilir misiniz?
Eksi yönleri; Amoled ve NFC olmaması. Stereo yerine mono hoparlör olması. 4GB RAM. Bu saydıklarım fiyatla alakalı biraz. Bunların hepsi olsaydı fiyatı 1699TL olmazdı zaten.
Artı yönleri; Arayüz sade ve gayet hızlı. Özellikle ekranı ikiye bölme çok işime yarıyor. Bu fiyata 128GB olması. Bluetooth 5.0, 712 işlemci.
Kamera performansı yeterli, gece performansı da iyi ama 48MP kamera nedense 12MP kameradan pek bir farkı yok gibi geldi bana. Youtube'da birkaç kanal yanılmıyorum kamerası ile ilgili video atmıştı, oralara da bakabilirsin.
Oyun performansı gayet iyi orta-yüksek ayarlarda oynuyorum, 1 saat PUBG sonra %17-18 şarj gidiyor. Şarj tüketimine pek takılmıyorum 20Watt hızlı şarj ile geliyor. 30dk şarja taksam %50'ye yakın doluyor zaten. Şarj olurken telefon hiç ısınmıyor, kullandığım telefonların neredeyse hepsi ısınıyordu. Realme burada güzel iş becermiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı