C# Mı GDScript mi?

Büyüyen

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 3 1300X, Nvidia GTX 1050Ti, 8gb RAM (Masaüstü)
i5-1235U, Intel Irıs Xe, 16GB RAM (Laptop)
Öncelikle iyi akşamlar herkese. Kafamı karıştıran ve bu nedenle takılıp kaldığım bir konu, Unity C# mı yoksa Godot GDScript mi kullanmalıyım bir türlü karar veremiyorum.
Yaklaşık 2 ay önce Udemy'den C# dersleri almıştım ve temel konuları bitirip Unity'ye geçtim. Brackeys ile birlikte How to make a video game serisini bitirdim ve oradaki küp oyununu yaptım, yaparken de çok zevk aldım. Ama bugün öğrendim ki Unity geçen sene sonu kötü kararlar alıp bir nevi geri çekilmiş, ama ileride ne olacağı belli değil. Unity'yi daha baştayken bırakıp Godot GDScript'i öğrenip oraya mı geçsem daha iyi olur yoksa devam mı etmeliyim? Bir türlü karar veremiyorum. Buraya kadar okuduysanız da teşekkür ediyorum.

Bence öğrendiyseniz devam edin, elde ettiğiniz birikim boşa gitmez. Mantık olarak diller zaten benzer. Ayrıca CEO işi bıraktı da. Haklısınız ilerisi belirli değil ama ben Unity'den devam edeceğim, size de öneririm. İyi çalışmalar dilerim...

Birisini düzgün öğrendikten sonra diğerine başlamak zaten dokümantasyonu açıp birkaç hafta kurcalamaktan ibaret. İkisine de biraz bakıp hangisi hoşuna giderse ondan da devam edebilirsin.

Bence öğrendiyseniz devam edin, elde ettiğiniz birikim boşa gitmez. Mantık olarak diller zaten benzer. Ayrıca CEO işi bıraktı da. Haklısınız ilerisi belirli değil ama ben Unity'den devam edeceğim, size de öneririm. İyi çalışmalar dilerim...
Birisini düzgün öğrendikten sonra diğerine başlamak zaten dokümantasyonu açıp birkaç hafta kurcalamaktan ibaret. İkisine de biraz bakıp hangisi hoşuna giderse ondan da devam edebilirsin.
Denedim hocam şuan yoluma GDScript ile devam ediyorum. Hepinize kendi yolunda başarılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı