Çözüm Mi TV stick internet çalışmıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bir süre araştırdıktan sonra hallettim hatanın sebebi cihazın fişten çekilmesi. Yani bu aleti stabil şekilde kullanmanız için sürekli HDMİ kablosunda takılı tutmalı ve şarj kablosunu sürekli takılı tutmalısınız. Cihazı da sürekli açık tutun. Kumandasından kapatmak yerine kapatmadan direkt uydu alıcısına geçin. Ondan sonra da tarih ve saati güncelleyin ve internete bağlayın. İnternete bağlanmazsa kendi kumandasından aç kapa yapın. Bağlandığında sistem güncellemesini indirin. Bundan sonra sorunsuz kullanabilirsiniz. Ana sebebi televizyondan bağlantısının kesilmesi. Ancak televizyondan çıkarıp da şarj aletini çıkarmazsak hala stabil çalışmaya devam eder mi onu denemedim. Sanırım BIOS pili mantığı gibi birşey. Güç kesilince cihaz komple sıfırlanıyor. Modem uzaktaysa yakına alın veya Mi Repeater tarzı bir cihaza bağlayın.

Xiaomi TV Stick 4k 'nın USB güç kablosu TV'ye bağlı, harici güç kaynağına bağlamıyorum. TV'yi açınca otomatik açılıyor kapatınca da komple kapanıyor. Bağlantı problemi dahil hiçbir problem yaşamıyorum.

Geri
Yukarı