Microsoft hesabım hacklendi

FUURKANu

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, bundan birkaç gün önce Microsoft hesabım hacklendi önce Instagram hesabım çalındı ismi falan değişti neyse sonrasında hesabı geri alıp e postamı kontrol ettiğimde adamın biri (yabancı) bana bir mesaj bırakmıştı. İşte geçmişine ulaştım bilgilerini yedekledim fotoğraflarından montajla bir şeyler yaptım cihazlarından bazılarına trojan virüsü yükledim falan dedi ( bilgisayarda virüs taraması yaptığımda ciddende çıktı) eğer Bitcoin üzerinden 500 USD atmazsan ailen ve arkadaş çevrene bu görüntüleri yayarım gibisinden mesaj atmıştı bende artık nasıl olduysa 2 aşamalı güvenlik korumasını açmamışım diğer Gmail hesaplarındaki tüm korumalar Full ama Microsoft'u en önemlisini es geçmişim bu olaydan sonra 2 aşamalı güvenlik korumasını falan her türlü güvenliği ayarladım hesabıma başarısız giriş denemeleri yapıyordu sürekli sonrasından e postanın adını farklı bir isimle değiştirip o ismi birincil isim yaptım 2-3 gündür benim dışımda giriş yapıp oturum açmaya çalışan yok bilgisayarı formatlıyacağım ama kafama takılan acaba bu hesaba daha da erişim sağlayabilir mi bu e postayı kullanmaya devam etmeli miyim Steam hesabımı almış (içinde çok da bir şey yoktu o önemli değil) ama bugün fark ettimki e postada çöp kutusunda önce e postama ait Riot hesaplarını bulmuş sonrasında şifre değiştirme girişiminde bulunmuş. Ne yapmalıyım acaba diğer Gmail hesaplarıma erişim sağlamış olabilir mi? Onlarla ilgili pek de ters bir şeye rastlamadım gerçi sanırım sadece Microsoft hesabıma erişim sağlamış.

Böyle bir olay nasıl başına geldi asıl önemli soru bu olmalı bence. Normal bir virüsden böyle bir şey başına geleceğini düşünmüyorum. Sen ne yaptın ya da ne indirdin de bunlar başına geldi?

Başka bir temiz cihazında tüm hesaplarının şifrelerini değiştirip kullanıp, bilgisayarı güzelce çevrimdışı taraması yaparsan rahatça kurtulursun diye düşünmekteyim.

Microsoft'un çevrimdışı tam tarama diye bir antivirüs tarama seçeneği vardı zamanında yanlış yönlebdirme olmasın uzun süredir varlığından ya da yokluğundan haberim yok. O yüzden kesin diyemem. Ama eğer varsa microsoftunki güzeldi açıkçası. Başka antivirüs programlarındada olabilir.

Virüs temizleme konusunda açıkçası çok fazla bir deneyimim olmadığı için fazla yardımcı olamıyorum. Aklımda kalan olduğunu düşündüğüm bir yolu tavsiye ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı