Rehber Microsoft Store uygulamalarını, Microsoft Store olmadan yükleyin!

rxa

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Bugün sizlere herhangi bir Microsoft Store uygulamasını, Microsoft Store olmadan nasıl yüklersiniz onu göstereceğim. Bunun için aşağıdaki web sitesini kullanacağız. Herkese iyi Sosyal'ler.

Rehbere geçelim.

1694785695531.png

• Görseldeki 1 numaralı kutucuğun "URL (link)" olduğundan emin oluyoruz. Seçili değilse görseldeki gibi genişletip 2 numaralı kutucuğa tıklayın.
  • 3. numaralı kutucuğa ise yüklemek istediğiniz uygulamanın Microsoft Store linkini yapıştırıyoruz. Örnek olarak, Ben WinDbg Preview uygulamasını yükleyeceğim.

1694784929354.png

• 4 numaralı "RP" kutucuğu olduğu gibi kalsın, işimiz yok.
  • İstediğimiz uygulamanın indirme bağlantısını oluşturması için 5 numaralı "✔" sembolü bulunan kutucuğa tıklıyoruz.
  • Karşımıza uygulamanın BlockMap, appx uzantılı dosyaları çıkıyor. Sürümüne bakarak (örneğin görseldeki 1.2103.1004.0 rakamları) yalnızca .appx uzantılı dosyaları indiriyoruz.

1694785487318.png

• İndirdiğimiz dosyayı açalım.
  • Karşımıza gelen pencerede yükle kutucuğuna tıklayarak işimizi bitirelim.

1694785429780.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bugün sizlere herhangi bir Microsoft Store uygulamasını, Microsoft Store olmadan nasıl yüklersiniz onu göstereceğim. Bunun için aşağıdaki web sitesini kullanacağız. Herkese iyi Sosyal'ler.

Rehbere geçelim.

Eki Görüntüle 1944640

• Görseldeki 1 numaralı kutucuğun "URL (link)" olduğundan emin oluyoruz. Seçili değilse görseldeki gibi genişletip 2 numaralı kutucuğa tıklayın.
  • 3. numaralı kutucuğa ise yüklemek istediğiniz uygulamanın Microsoft Store linkini yapıştırıyoruz. Örnek olarak, Ben WinDbg Preview uygulamasını yükleyeceğim.

Eki Görüntüle 1944616

• 4 numaralı "RP" kutucuğu olduğu gibi kalsın, işimiz yok.
  • İstediğimiz uygulamanın indirme bağlantısını oluşturması için 5 numaralı "✔" sembolü bulunan kutucuğa tıklıyoruz.
  • Karşımıza uygulamanın BlockMap, appx uzantılı dosyaları çıkıyor. Sürümüne bakarak (örneğin görseldeki 1.2103.1004.0 rakamları) yalnızca .appx uzantılı dosyaları indiriyoruz.

Eki Görüntüle 1944637

• İndirdiğimiz dosyayı açalım.
  • Karşımıza gelen pencerede yükle kutucuğuna tıklayarak işimizi bitirelim.

Eki Görüntüle 1944633
Yararlı bir rehber klavyenize sağlık. Ama tam hatırlamıyorum ama bazı uygulamalarda sorun çıkabiliyor...

Hocam direkt Microsoft Store'dan yüklemek yerine neden böyle yapalım? Tam olarak amaç ne burada? Eski sürümleri kullanmak mı?
Bazen Store hata verebiliyor bizim tarafımızda bir sorun diye. Onları daha rahat yükleyebilmek için. Bir uygulamanın çevrimdışı yükleyicisi gibi düşünün.

Hocam direkt Microsoft Store'dan yüklemek yerine neden böyle yapalım? Tam olarak amaç ne burada? Eski sürümleri kullanmak mı?

Mesela şu an Microsoft Store bilgisayarımda kullanılmaz halde. Rehberdeki web site sayesinde kolayca yüklemiş bulunuyorum, sıkıntı yok.

Güvenliyse güzel yöntem. Teşekkürler.

Güvenilir, bir şey değil 🙂

Mesela şu an Microsoft Store bilgisayarımda kullanılmaz halde. Rehberdeki web site sayesinde kolayca yüklemiş bulunuyorum, sıkıntı yok.

Güvenilir, bir şey değil 🙂
O zaman kaldırılmış sevdiğim bir oyun var sayfasını bulursam kurabilir miyim? Ücretsizdi.

@engin beyefendi, bunun için Store linki vs. lazım. İsmini iletirseniz sizin için bir kaç araştırmada bulunabilirim. Dosyalarını bulsak bile çalışmama ihtimali var.

@engin beyefendi, bunun için Store linki vs. lazım. İsmini iletirseniz sizin için bir kaç araştırmada bulunabilirim. Dosyalarını bulsak bile çalışmama ihtimali var.
Microsoft Store'da sahip olduğum uygulamalarda görünüyor fakat kurmama izin vermiyor rehberden kendim bakarak yapabilirim ama gene de teklifin için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı