Çözüldü Milisaniyelik elektrik kesintisinde zarar gören parça olmuş mudur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BlueScreenSlayer

Hectopat
Merhaba arkadaşlar elektrik kesintilerinin olmazsa olmaz mekanı Darıca'da yaşıyorum. Bugün yine milisaniyelik elektrik gitti. O kadar hızlıydı ki PC tam kapanacak zamanı bulamadı. Monitörler açılıp kapandı ve benim açmama geri kalmadan PC yeniden başlatılıyormuş gibi açıldı. Yeni bilgisayarlarda artık o kadar sorun yaşanmıyor diye biliyorum ama zarar gören bir parça olmuş mudur sizce?

Çözüm
Yok hocam çalışır durumdaysa sorun yoktur.

Lakin bir daha elektrik kesilmesi durumuna karşın akım korumalı priz almanızı öneririm oldukca koruma sağlar.

Lakin bir daha elektrik kesilmesi durumuna karşın akım korumalı priz almanızı öneririm oldukca koruma sağlar.

Çözüm
Merhaba arkadaşlar elektrik kesintilerinin olmazsa olmaz mekanı darıca'da yaşıyorum. Bugün yine milisaniyelik elektrik gitti. O kadar hızlıydı ki PC tam kapanacak zamanı bulamadı. Monitörler açılıp kapandı ve benim açmama geri kalmadan PC yeniden başlatılıyormuş gibi açıldı. Yeni bilgisayarlarda artık o kadar sorun yaşanmıyor diye biliyorum ama zarar gören bir parça olmuş mudur sizce?

Olmamıştır, ama çok sık oluyorsa akım korumalı priz alabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Akım korumalı priz kullanıyorum hocam sağ olun yanıtınız için.

Olmamıştır ama çok sık oluyorsa akım korumalı priz alabilirsiniz.

Çok sık olmasından geçen sene akım korumalı priz aldım halihazırda. Sağ olun yanıtınız için.

Merhaba arkadaşlar elektrik kesintilerinin olmazsa olmaz mekanı Darıca'da yaşıyorum. Bugün yine milisaniyelik elektrik gitti. O kadar hızlıydı ki PC tam kapanacak zamanı bulamadı. Monitörler açılıp kapandı ve benim açmama geri kalmadan PC yeniden başlatılıyormuş gibi açıldı. Yeni bilgisayarlarda artık o kadar sorun yaşanmıyor diye biliyorum ama zarar gören bir parça olmuş mudur sizce?

Yaşanabiliyor. Akım korumalı priz yerine ayrıca UPS almanızda yarar var. Özellikle PSU kaliteli değilse sıkıntı yaratır ileride.

FSP PSU iyidir, bende de var. Çalışmasında sorun yoksa sıkıntı yoktur. Genellikle elektrik ile ilgili durumlarda zarar gören parça olursa kendini çok belli ediyor. Ben Tunçmatik priz kullanıyorum kendi sigortası olan, akım korumalı bir priz. Öneririm 350-600 lira aralığında kaç priz istediğine göre değişiyor.

FSP HP2-800M Hydro m Pro 800W 80+Bronze yarı modüler güç kaynağı. Bunu kullanıyorum hocam. Herhangi bir sorunum olmadı şimdiye kadar.

Kullandığın PSU gayet kaliteli. Sorun olmaz bu nedenle. İki üç haftada bir gidiyorsa sorun olmaz. Ancak UPS alma durumun varsa önerimdir. Öyle büyük UPS almanada gerek yok. Özellikle sistemin iyi değeri varsa. Kullandığın PSU da bakarsak güç oranında iyi tüketen bir sistemin var. Tabii garanti olsun diye PSU biraz üstünde alıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı