Minecraft Multiplayer ve Realms devre dışı

YilmazGokturk.yz

Hectopat
Yer
C:\Windows
Daha fazla  
Merhaba, az önce Minecraft'ı satın aldım ve oyuna girdim fakat multiplayer ve realms seçenekleri devre dışı bırakılmıştı. İnternetten baktım ve Xbox gizlilik ayarlarından bütün her şeye izin verdim bilgisayarı yeniden başlattım oyundan çıkıp geri girdim aklıma gelen her şeyi yaptım fakat düzelmedi hâlâ multiplayer ve realms giremiyorum.

1715681545664.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft aile grubundan ayrılıp yaşını 18'den büyük yapman lazım Microsoft yaşını 13'den küçük yaptıysan Realms'te oynayamıyorsun.
Minecraft'ta çok oyunculu modu oynamak istiyosan "Diğer insanlarla oynayabilirsiniz ve "Çok oyunculu oyunlara katılabilirsiniz" gizlilik ayarına izin ver.Xbox hesabından yapman lazım bu gizlilik ayarını yoksa olmaz

Ayrıca , ayarları başka hesaptan yapmış olabilirmisiniz?

Microsoft aile grubundan ayrılıp yaşını 18'den büyük yapman lazım Microsoft yaşını 13'den küçük yaptıysan Realms'te oynayamıyorsun.
Minecraft'ta çok oyunculu modu oynamak istiyosan "Diğer insanlarla oynayabilirsiniz ve "Çok oyunculu oyunlara katılabilirsiniz" gizlilik ayarına izin ver.Xbox hesabından yapman lazım bu gizlilik ayarını yoksa olmaz
Resimdeki gibi hepsine izin verdim. Microsoft hesabımın yaşı +18 aile grubundan nasıl ayrılacağım bulamadım ama girdiğimde sadece ben varım.Screenshot_345.png

Dosya Ekleri

• 1715682640504.png
    1715682640504.png
    261,6 KB · Görüntüleme: 9
Buradan siteye gidip adının yanından aileden ayrıl de.

Dediğiniz siteye girdim fakat ismimin yanında hiçbir şey yok sitenin her tarafına tıkladım fakat aileden ayrılma seçeneğini bulamadım.

Birden fazla hesabınız varsa bunu bir kontrol eder misiniz?
Aynı hesap olduğuna eminim. Zaten bilgisayarımda başka bir microsoft hesabı giriş yapılı değil.

Microsoftun orjinal sitesinden alıntı bi bakın derim ;

1. xbox.com için Microsoft hesabınızda oturum açın
2. Oturum açtıktan sonra sağ üst köşedeki profil resminizi tıklayın. Ardından Xbox profili'ni seçin.
3. Xbox profilinde gizlilik ayarlarına tıklayın
4. Gizlilik ve çevrimiçi güvenlik'te "Xbox Series X|S, Xbox One/Windows 10 Çevrimiçi Güvenlik" sekmesine tıklayın
5. Aşağı kaydırın ve "Çok oyunculu oyunlara katılabilirsiniz" seçeneğini arayın ve etkinleştirmek için izin ver'e tıklayın. Ayarı kaydetmek için sayfanın alt kısmındaki gönder'i tıklayın
6. Oyunu yeniden başlatın ve artık Çok Oyunculu'da oynayıp oynayamayacağınızı kontrol edin.

Microsoft'un orijinal sitesinden alıntı bir bakın derim;

1. xbox.com için Microsoft hesabınızda oturum açın.
2. oturum açtıktan sonra sağ üst köşedeki profil resminizi tıklayın. Ardından Xbox Profili'ni seçin.
3. Xbox profilinde gizlilik ayarlarına tıklayın.
4. gizlilik ve çevrimiçi güvenlik'te "Xbox series x|s, Xbox One/Windows 10 çevrimiçi güvenlik" sekmesine tıklayın.
5. aşağı kaydırın ve "çok oyunculu oyunlara katılabilirsiniz" seçeneğini arayın ve etkinleştirmek için izin Ver'e tıklayın. Ayarı kaydetmek için sayfanın alt kısmındaki gönder'i tıklayın.
6. oyunu yeniden başlatın ve artık çok Oyunculu'da oynayıp oynayamayacağınızı kontrol edin.

Seçeneği etkinleştirdim birkaç kere kapatıp tekrar etkinleştirmeyide denedim. Hesaptan çık gir de yaptım fakat hâlâ olmadı.

Geri
Yukarı