Minecraft papermc 1.16.4 spigot sunucusuna bir anda arkadaşlarım girememeye başladı

purrito

Hectopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul, Türkiye
Arkadaşlarım ile birlikte oynamak için birlikte papermc - spigot ile bir Minecraft sunucusu açtık. Sunucuyu kendi bilgisayarımda hostluyorum, sunucunun 4 GB RAM'i var ve işlemcim de kötü değil, yani teknik bir sorun olamaz gibi.
Sunucuda essentialsx, dpermissions ve worldedit modları var, ve hepsi çok iyi çalışıyor, herhangi bir sorun yok.

2 - 3 gün boyunca çok güzel oynadık, fakat dün bir anda arkadaşlarım girememeye başladı, sadece ben, sunucuyu hostlayan kişi girebilmeye başladı, bunu nasıl çözebiliriz?
Sunucu konsolundan bile arkadaşlarımın girmeye çalıştığını göremiyorum, konsolda hata bile vermiyor.
Arkadaşlarım sunucuya katılırken "sunucu adı çözümlenemiyor ya da sunucuya bağlanılamıyor hatası alıyor" sunucunun domain süresinin bitmesine daha 2 yıl var, yani domain ile alakalı da olamaz.

Tüm arkadaşlarım ve ben modem resetlemeyi denedik, Minecraft'ı yeniden yükledik falan ama hala çözülmedi.

Not: Minecraft Launcher orijinaldir, server-properties dosyasında Online-mode: True yapılmış.
Not 2: Port forwarding yapıldı, Defender veya herhangi bir virüs koruma platformu açık değil.
Not 3: javaw.exe Defender tarafından izin verilmiş.
Not 4: Sunucuda respack yada shaderpack yüklü değil.

Geri
Yukarı