Yazılım MIUI 14 alt arama çubuğu gelmedi

gpukiller31

Decapat
Arkadaşlar selam, cihazıma MIUI 14 güncellemesini kurdum fakat ana ekranda bu şekilde bir widget olması gerekmiyor mu?

Untitled.png

Bu bana hiçbir şekilde gelmedi, sebebi nedir?

Bu arada sanırım uzun simgelerde gelmedi.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selam, cihazıma MIUI 14 güncellemesini kurdum fakat ana ekranda bu şekilde bir widget olması gerekmiyor mu?

Eki Görüntüle 1757613

Bu bana hiçbir şekilde gelmedi, sebebi nedir?

Yanlış hatırlamıyorsam bu özellik Çin ROM'a özel. Global ROM olarak da geçen diğer ROM'lara gelmeyecek bu özellik.
Klasik Xiaomi işte 😀
Cihazınızın Bootloader kilidi açıksa Xiaomi. EU Custom ROM'u kullanarak MIUI Çin özelliklerine erişebilirsiniz. Bu Custom ROM'un Çin ROM'undan tek farkı reklamlardan temizlenmiş olması ve Google servislerinin de önyüklü gelmesi.

Ohooo ne anladım ben o zaman 12.5'e döneyim aynı yine 🤣

Ne yazık ki Xiaomi çoğu özelliği Çin ROM'una özel yapıyor.

@gpukiller31 fakat daha önce söylediğim gibi Xiaomi EU Custom ROM'u kullanarak MIUI Çin özelliklerine erişebilirsiniz. Ama cihazınızın Bootloader kilidi açık olmalı ki bu da cihazınızın garantisini bitirir.

Ne yazık ki Xiaomi çoğu özelliği Çin ROM'una özel yapıyor.

@gpukiller31 fakat daha önce söylediğim gibi Xiaomi EU Custom ROM'u kullanarak MIUI Çin özelliklerine erişebilirsiniz. Ama cihazınızın Bootloader kilidi açık olmalı ki bu da cihazınızın garantisini bitirir.
Benimkine EU ROM getirilmedi, Redmi Note 10S kullanıyorum. 🫤
Sebebi ise Mediatek işlemci olduğunda dolayıymış.

Benimkine EU ROM getirilmedi, Redmi Note 10s kullanıyorum. 🫤
Sebebi ise MediaTek işlemci olduğunda dolayıymış.

O zaman dediğim gibi Google servislerinin de olmaması gibi bir durum olmasa Çin ROM'una geç diyeceğim de işte durum ortada Google servislerinin hiçbiri yok Çin ROM'unda.🧐🤨

O zaman dediğim gibi Google servislerinin de olmaması gibi bir durum olmasa Çin ROM'una geç diyeceğim de işte durum ortada Google servislerinin hiçbiri yok Çin ROM'unda.
Bir ara Endonezya ROM'u denemiştim, 12.5 vardı tabii o zamanlar. Fakat şebeke sorunu vardı diye geri dönmüştüm TR sürümüne. Endonezya MIUI 14'ünde var mıdır bu özellik sizce?

Endonezya sürümünde de yok baktım internetten. İlla arama çubuğu olsun MIUI veya garanti falan umurumda değil diyorsanız size PixelExperience Custom ROM'u önerebilirim.

Bootloader kilidi açma ve PixelExperience kurma rehberim: (telefonunuz Xiaomi olduğundan adımlar benzer olacaktır.)
Not: Hiçbir şekilde sorumluluk almıyorum. Bütün sorumluluk size aittir.

PixelExperience Redmi Note 10s için recovery ve ROM indirme linki:

Geri
Yukarı