Modeme bağlananlar nasıl izlenir?

Kendi ağını izlemesi yasal değil mi?
Wireshark bu işi yapabiliyor sanırsam.
WiresHark işi yapıyor sadece bir adet daha ethernet kartına ihtiyacım var çünkü benimkini ben kullanıyorum diğerini Acces Pointe bağlayacam Acces Pointe bağlananları 2.ethernet kartından izleyecem. WiresHark aygıtları izliyor ağı izlemiyor o yüzden ikinci bir ethernet kartı alıcam 10 TL zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi ağını izlemesi yasal değil mi?
Wireshark bu işi yapabiliyor sanırsam.
Kendi ağı bile benim söylediğim programların amacı herhangi bir ağa bağlanıp ağa bağlananların facebook hesaplarını vs birçok bilgisini de ele geçiriyor. Yaptığı iş yasal veya değil programın üretiliş amacı yasadışı kullanım. Hem 1 ay ceza almaya hiç niyetim yok.

Kendi ağı bile benim söylediğim programların amacı herhangi bir ağa bağlanıp ağa bağlananların facebook hesaplarını vs birçok bilgisini de ele geçiriyor. Yaptığı iş yasal veya değil programın üretiliş amacı yasadışı kullanım. Hem 1 ay ceza almaya hiç niyetim yok.
Benim öyle bir niyetim yok. Kardeşim benden izinsiz oyun indirmeye çalışıyor bilmediği içinde gidiyor reklamlar tıklıyor. Son virüs doluyor . Uğraşmak istemiyorum. Belki filtrede koyabilirim. Öyle şifre çalmak yada kişisel bilgileri çalmak gibi bir niyetim yok. Zaten bilmiyorum.

Yeni modemlerde log tutulması zorunluluğu geliyor. Hatta gelmiş bile olabilir.

@kaaner48 , yazılımın ismini verebilirsin. Uyarıyı, yazılımın kırılmış sürümüne link verdiğinde alırsın.

Ben üniversitenin kütüphanesini yönetirken müdürenin her bilgisayarı uzaktan izleyebilmesini sağlayan bir sistem kurmuştum. Yazılımın adını unuttum şimdi. Yine de TeamViewer bu amaçla kullanılabilir...

Android için root var ise intercepter-NG ile program açık olduğu süre boyunca tüm ağ trafiği dahil modem üzerinden geçen facebook, technopat.net vb. sitelerin beni hatırla butonuna bastıysa ve girerse sen de daha sonra giriş yapabilirsin. Tabii ki sen sadece trafiği izleyeceksin. Daha basit bir yazılım istersen Android'de yine root gerektirir wifikill isimli yazılım var genelde ortak wifilerde başkalarını atmak için kullanılır fakat sen bu uygulamanın menüsünde bağlananları ip ve Mac adreslerini ve hangi sitelere girip kaç mbps bant genişliği kullandığını göreceksin. Tabii ki ortak alanda kullanırsan grab ve kill tuşlarına basmak yok! İstersen bunların Pc versiyonları var kolayca indirebilirsiniz.

@Recep Baltaş Yardımcı oldum fakat kusur var mı?

Benim öyle bir niyetim yok. Kardeşim benden izinsiz oyun indirmeye çalışıyor bilmediği içinde gidiyor reklamlar tıklıyor. Son virüs doluyor . Uğraşmak istemiyorum. Belki filtrede koyabilirim. Öyle şifre çalmak yada kişisel bilgileri çalmak gibi bir niyetim yok. Zaten bilmiyorum.
kardeşim hala lazım mı

Yeni konular

Geri
Yukarı