Çözüldü Mojave kurulurken dil seçim ekranında takılı kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

peterek

Decapat
Daha fazla  
USB'yi hiç değişiklik yapmadan kurunca hata verdi, bunun üzerine Config değiştirmek için rar dosyasını indirdim. Ama benim grafik UHD 620, rar içinde UHD 630 vardı. Onu EFI-Clover içine olduğu gibi attım. Bu sefer USB'den başlatıp Config olarak 630 seçince elma ekrana geldi. Yükleme tamamlandı ve dil ekranı geldi. Dili seçtim tıkladım ama oradan ilerlemedi. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Kesinlikle bir hata görseli yok, aynen dediğim gibi dili Türkçe seçtim ve ok işaretine tıkladım, ok işareti pasif duruma geldi ve öylece kaldı.
Bilgisayarım Asus X542UR-GQ438T.
  • Intel Core i5 8250U işlemci.
  • 8 GB RAM.
  • 1 TB HDD.
  • Intel UHD Graphics 620.
  • NVIDIA GeForce 930 MX.
BIOS ayarlarını Recep Bey'in videoda tarif ettiği şekilde yaptım, orada da belirttiği gibi olmayanları atladım mecburen.

Son düzenleyen: Moderatör:
HD 620 configine SMBIOS düzenlemesi yapın;

Yapabileceğiniz site;

Open Configuration > Auto Detect > sol kısımda SMBIOS'u göreceksiniz.

Teşekkür ederim deneyeceğim, ama sanırım biraz uğraşacağım aslında uğraşmaktan zevk alıyorum ama başkalarını sorularımla bunaltmak istemiyorum.
Söylediğiniz yerden saatlerce farklı konfigrasyonlar denedim ama maalesef aynı yerde takılıp kaldı. Bir de yeni bir şey fark ettim Recep bey videoda USB yazıldıktan sonra hata vereceğini iki parça görüneceğini söyledi ama benimki hata da vermedi ama disk yönetiminde 200 MB bir FAT32 bir bölüm 240 MB ayrılmamış bir bölüm ve 7 GB da sağlam birincil bölüm olarak görünüyor. Sanırım USB'de sorun yok.

Son düzenleme:
Ayrıca diğer tüm portlar ile tek tek dene. Diski APFS olarak mı ayarladın?

Diski değil de, tek disk olduğu için ayırdığım bir bölümünü Paragon Disk Manager ile Apple HFS olarak ayarladım.
Küçük bir güncelleme, elimde 16 GB USB yoktu, ben de elimde boşta olan bir HDD'yi bağladım ve 8 Mart 2020 tarihle güncel olan Mojave'yi indirip Win32 Disk Imager ile kurdum. Bilgisayarı rehberdeki gibi başlattım. Burada Config'de bir değişiklik yapmadım çünkü yeni bir sürüm yüklediğim için belki çalışır diye düşündüm. Laptop 1 ve laptop2 Config'leri denedim. İkisi de çalıştı dil ekranını da geçtim. Daha önce söylediğim gibi diski bölüm bir bölümü Apple HFS olarak ayarlamıştım orayı seçip rehberdeki gibi sildim, yüklemeye başladım. Diski seçtim bu yükleme bölümünde takıldı ve indirdiğim sürücünün bozuk veya eksik olduğu hatası verdi. Yeniden yüklemem gerektiği yazıyordu. Bunun Config'le bir alakası olabilir mi yine, yoksa başka bir şey mi acaba?

Yok yine config denmiş, 620'nin configini içine attım kurdum, açtım, ekrana ulaştım:) Şimdi de USB deki veriyi kopyalamaya çalışırken clover configurator hata veriyor onunla uğraşıyorum. Her türlü yardım ve fikre açığım, şimdiden çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı