Mojave Raw "İndirilen öğe hasar görmüş" sorunu

kipri

Decapat
Daha önce yine forumdaki yönergeler ile Sierra kurdum ve uzun zamandır sorunsuz kullanıyordum.
Şimdi Mojave kurmak istedim. Ekte görüldüğü gibi kurulumun sonuna doğru USB bellekteki dosya okunamadı şeklinde uyarı veriyor.
Zip dosyasını üç kere indirdim. USB imajını yine üç kere yazdırdım. USB belleği değiştirdim. Problem, USB’deki imajın okunması gibi duruyor ama ben yine de SSD’yi hem HFS hem de APFS olarak formatlayıp denedim. Her seferinde aynı yerde hata veriyor.

Sizce sorun ne olabilir?

Sistemim:
  • Intel Core i5 3470
  • MSI B75-P45
  • Samsung 850 Evo
  • Nvidia GTX 980
1D150DBB-F472-411C-ABB5-097D12ADEFB6.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun, imajda olabilir. Tabii, farklı imajları denediyseniz, sorunu tam olarak bilemeyeceğim.
Defalarca indirdim. Farklı USB bellekler ile yükledim. Farklı USB portlarına takarak da denedim. Nedense olmuyor. Daha önce Sierra yüklediğim belleği silmemiştim, hâlâ duruyor. Onunla tekrar Sierra kurmayı denedim sorunsuz kuruldu.
Aklıma donanımımın Mojave ile uyumsuz olması gibi bir şey geliyor ama bu fikir, oluşan problemle de tam uyuşmuyor. Artık başka bir imaj dosyası yayınlanmasını bekleyeceğim başka çare yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı portlar ile ve USB 2.0 bir USB ile denedin mi ?

Evet. Hem 2.0 hem 3.0 portlarında denedim. Hep aynı yerde aynı zamanda veriyor hatayı.
Arkadaşlar.
Başka adresten bulduğum değişik bir imaj ile kurulumu bu sefer yaptım. Nvidia Web Driver’in henüz çıkmaması haricinde bir sıkıntı yok gibi şu anda.
Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Evet. Hem 2.0 hem 3.0 portlarında denedim. Hep aynı yerde aynı zamanda veriyor hatayı.
Arkadaşlar.
Başka adresten bulduğum değişik bir imaj ile kurulumu bu sefer yaptım. Nvidia Web Driver’in henüz çıkmaması haricinde bir sıkıntı yok gibi şu anda.
Teşekkür ederim.
Bende size onu sormuştum zaten. Başka imajları denediniz mi diye.

Web Driver'ı Mojave üzerinde çalıştırabilirsiniz fakat hem stabil olmamak ile beraber bir çok sorun yaratabiliyor. O yüzden bende biraz daha beklemenizi öneriyorum. Çünkü boşuna uğraşmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı