Mondial 50 wing alınır mı?

ququleta

Picopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650 PH Ekran Kartı, 16GB RAM, i5 9400F İşlemci ve MSI H310 Prime Anakart.
Mondial 50 Wing almayı düşünüyorum. Kendisi 49,6 CC bazıları ehliyet gerektiriyor diyor bazıları gerektirmiyor diyor? Çözemedim bir türlü gerçekten bilgi sahibi olan birileri cevap verirse sevinirim.

(Dipnot: 17 yaşındayım. Ve ehliyetim yok.)

Mondial 50 Wing almayı düşünüyorum. Kendisi 49,6 CC bazıları ehliyet gerektiriyor diyor bazıları gerektirmiyor diyor? Çözemedim bir türlü gerçekten bilgi sahibi olan birileri cevap verirse sevinirim.

(Dipnot: 17 yaşındayım. Ve ehliyetim yok.)
17 yaşındaysan git adam gibi A sınıfı ehliyetini al, 50cc o kadar da mantıklı bir şey değil. Bende var ve çok da memnun değilim açıkçası.

17 yaşındaysan git adam gibi A sınıfı ehliyetini al, 50cc o kadar da mantıklı bir şey değil. Bende var ve çok da memnun değilim açıkçası.

Ne kadar tutuyor hocam her şey dahil?

17 yaşındaysan git adam gibi a sınıfı ehliyetini al, 50CC o kadar da mantıklı bir şey değil. Bende var ve çok da memnun değilim açıkçası.

125CC alacak param yok ki :(.

Ne kadar tutuyor hocam her şey dahil?

125CC alacak param yok ki :(.
Ehliyet fiyatı B sınıfı ile aşağı yukarı aynı ve yaklaşık 10-15 bin arası.
125cc motorlar ise pahalı değil, sıfır 50cc yerine çok temiz ikinci el 125'lik alınabiliyor ve üstelik Çin malı değil Hint malı.

Ehliyet fiyatı b sınıfı ile aşağı yukarı aynı ve yaklaşık 10-15 bin arası.
125CC motorlar ise pahalı değil, sıfır 50CC yerine çok temiz ikinci el 125'lik alınabiliyor ve üstelik Çin malı değil hint malı.

Hiç bilmiyorum hocam. İlan varsa atabilir misin?

Hocam 30k kilometre falan biraz yüksek değil mi? Kaça kadar bakmam gerekiyor? Ve nelere dikkat etmem gerekiyor 2.el motosiklet alırken?
30 bin kaliteli bir 125cc için çok da yüksek değil.
Dikkat etmeniz gereken yerler ise motorun blok kısmının çamursuz olması, yağ kaçağını gizlemeye çalışıyor olabilir. Motorun rölanti sesinde bir metal vuruntusu ve düzensizlik olmaması. Scooter ise kavramada titreme yapmaması. Vitesli bakıyorsanzı ayaklık lastikleri çok eski ise kilometresi düşürülmüş olabilir. Grenajların bağlantı noktalarına bakmak iyi olabilir. Motor çalışırken yağ çubuğunu çıkartıp buhar çıkıyor mu kontrol edin, buhar çıkıyorsa o motor çöp. Ön frene basım motoru iler doğru ittirin; bir vurma, salalntı vs. varsa sıkıntı.
Bunlar satın almada çoğu şey konusunda bilgi verir.

Geri
Yukarı