Monitör FPS düşürür mü?

278101

Hectopat
4:3 eski tip monitöre sahibim. 1280X1024 çözünürlüğü var. Sistemim 1650 Super R5 2600 8 GB RAM var. CS:GO ya da başka oyun oynarken bazen hafif drop giriyor. Çözünürlükten kaynaklı bir şey mi? VGA to HDMI kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar düşükte olmalı. CS:GO gibi oyunlarda ayarlar yüksekte oynamak anlık droplara yol açar. Eğer düşükte ise zaten 4X gibi ayarları kapatmanı tavsiye ederim.

Ben oyunları C'den D'ye taşıdığım zaman nadir de olsa bana da drop girmeye başladı. Oyunlarınız SSD'de mi?

4:3 eski tip monitöre sahibim. 1280X1024 çözünürlüğü var. Sistemim 1650 Super R5 2600 8 GB RAM var. CS:GO ya da başka oyun oynarken bazen hafif drop giriyor. Çözünürlükten kaynaklı bir şey mi? VGA to HDMI kullanıyorum.
Anladığım kadarıyla ekran kartından aldığın HDMI sinyalini VGA'ya dönüştürüyorsun. Bunun takılmalarla alakası olmaz. RAM'iniz de tek kanal 8GB. Bunun da etkisi olacaktır. Yanına aynı RAM'i ekleyip çift kanal yapın. %10 ile %15 arası performans artışı olacaktır.

Çözünürlükten kaynaklı FPS drop yiyorsunuz gibi gözüküyor. Oyun içi değerlerinizi paylaşırsanız daha net yorumlar yapılabilir.

Monitörün pixel rate'ine göre performans kaybı yaşanır. Örnek veriyorum halen daha 4K'da 60 FPS veremiyor ekran kartları birçok güncel oyunda. Ama ani FPS düşüşü bundan kaynaklı olacağını zannetmiyorum.

Geri
Yukarı