Çözüldü Monitörde siyah titremeler oluşuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Batuhan0088

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bazı siteler de özellikle film sitelerinde bu durumu yaşıyorum. Çoğu site de olmuyor. Bazı siteler de oluyor. Videoda ki sitede filmi başlattığımda titremeler kesiliyor. Duraklattığım da oluyor. Özellikle bu site de çok fazla çıkıyor. Video da bir başka sekmeye geçtiğim anda titreme kesiliyor. İlginç bir durum yaşıyorum. Sebebini anlayamadım. Siteye girdiğim de sanki bir oyuna girmişim gibi sağ üstten GeForce Experience yazısı çıkıyor. Bu problemi yaşayan var mıdır?

Edit: Şimdi microsoft edge tarayıcısı ile denedim onda nispeten daha az ancak yine de aynı durum var.

Sistem
İşlemci: Ryzen 5 7600X.
Anakart: MSI B650-P
RAM: XPG 6000 MHz CL30 16GBX2.
Ekran kartı: GTX 1650.
SSD: Kingston A2000.
Monitör: AOC 24G2SPU.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, benim monitörde de arada oluyor. Kablo (görüntü) giriş çıkışına bakar mısınız dikkatlice ve detaylıca?

Çözüm
Kabloyu değiştirip deneme fırsatınız var mıdır?

Elimde 2.1 HDMI kablosu var. Bir onunla deneyeyim.

DP kablosunu çıkartıp 2.1 HDMI kablosunu taktım. Görüntü gözüme soluk geldi. Tazeleme hızını 144Hz çektim. DP ile 165Hz kullanıyordum. Görüntü DP kablosuna göre kötü geldi ancak şu an titreme yapmıyor. Sizce sebebi DP ile bağlamak mı yoksa DP kablosu ile mi alakalıdır?

Elimde 2.1 HDMI kablosu var. Bir onunla deneyeyim.

DP kablosunu çıkartıp 2.1 HDMI kablosunu taktım. Görüntü gözüme soluk geldi. Tazeleme hızını 144Hz çektim. DP ile 165Hz kullanıyordum. Görüntü DP kablosuna göre kötü geldi ancak şu an titreme yapmıyor. Sizce sebebi DP ile bağlamak mı yoksa DP kablosu ile mi alakalıdır.

Bence direkt kabloda olabilir hocam. Benim kablom da eski. Değiştireceğim. Maaşımın yatmasını bekliyorum. Lakin portta da sıkıntı olması muhtemeldir ama yüksek ihtimal ile kabloda olabilir. Kalitelisinden bir kablo alın eger titreme devam ederse kabloyu iade edersiniz ve diğer port için kablo ile devam edersiniz.

Bence direkt kabloda olabilir hocam. Benim kablom da eski. Değiştireceğim. Maaşımın yatmasını bekliyorum. Lakin portta da sıkıntı olması muhtemeldir ama yüksek ihtimal ile kabloda olabilir. Kalitelisinden bir kablo alın eger titreme devam ederse kabloyu iade edersiniz ve diğer port için kablo ile devam edersiniz.

Ekran kartını önümüzdeki hafta değiştireceğim. Şimdi yeni bir DisplayPort kablosu alayım. Bir onunla test edeyim. Duruma göre sorunun kaynağını bulmuş oluruz. Teşekkürler yardım için.

Ekran kartını önümüzde ki hafta değiştireceğim. Şimdi yeni bir DisplayPort kablosu alayım. Bir onunla test edeyim. Duruma göre sorunun kaynağını bulmuş oluruz. Teşekkürler yardım için

Rica ederim hocam.

Geri
Yukarı