Monitörü 240Hz'den, 270Hz'e çıkarmak için display port kablo önerisi

DaddyForm

Centipat
Daha fazla  
Monitör
asus 270hz
Monitör aldım fakat yanında DisplayPort gelmediği için 240Hz kullanıyorum, 270Hz yükselteceğim fakat DisplayPort lazım. DisplayPort'un hangi sürümünü alırsam 270Hz destekler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok alakasız gerçekten. Gözünden engelli olmayan sağlıklı bir insan 600Hz'e kadar görebilir. Super sonic uçak pilotları daha fazla görebilir. Bu yüzden e-spor arenalarında 360Hz monitorler kullanılır. Cok yakında 500Hz'ye gececeklerdir.

Ne kadar yuksek Hz o kadar performanslı oyun skoru.

Alakasız bir soru ama 270 Hz'i ne yapacaksın? İnsan gözü 200'den sonrasını algılayamıyor diye biliyorum.

O zaman neden e-spor turnuvalarında 240 kullanılıyor? 200 ve üzeri alanlar enayi mi? Panel üreticileri neden 200Hz ve üzeri panel yapıyor?

Ne kadar yuksek Hz o kadar performanslı oyun skoru.
Gözü çok rahatlatıyor ama bence performansa etki etmiyor. 2021 sonlarında 75hz valorant oynardım, her maç 25 altına düşmezdi. Şimdi 180 geçtim, bütün FPS oyunlarında kötüyüm.

@Virtudex komik olan ne

Gözü çok rahatlatıyor ama bence performansa etki etmiyor. 2021 sonlarında 75hz valorant oynardım, her maç 25 altına düşmezdi. Şimdi 180 geçtim, bütün FPS oyunlarında kötüyüm.
Yok ben kötüyüm, farkı anlamadım, 10 vuruyordum yine 10 vuruyorum performansım değişmedi, 144Hz'den sonrası fark edilmiyor vs. vs. geçin bunları. Demekki senin oyunda yetenegin yokmus. Hz olayı nesneldir. Performansı arttırır. Gölgeye degil de direkt hedefe aim almana olanak saglar. Saniye basina 360 kere hedefi ve crosshair'in hareketini gorursun. Fark olmasa e-sporcular esit sartlarda degil de biri 240Hz de digeri 360Hz'de kapisirdi. 240Hz ciktiginda 144 yeterli diyenler 360Hz ciktiginda da 240Hz yeterli demekteler. Yarin 500Hz yayginlastiginda 360Hz yeterli diyecekler. Herneyse bu forumda neden bu kadar cok monitor Hz farkini inkar eden adam var hayret ediyorum. Gidin slowmotion videolari izleyin.

Yok ben kötüyüm, farkı anlamadım, 10 vuruyordum yine 10 vuruyorum performansım değişmedi, 144Hz'den sonrası fark edilmiyor vs. vs. Geçin bunları. Demek ki senin oyunda yetenegin yokmus. Hz olayı nesneldir. Performansı arttırır. Gölgeye degil de direkt hedefe aim almana olanak saglar. Saniye basina 360 kere hedefi ve Crosshair'in hareketini gorursun. Fark olmasa e-sporcular esit sartlarda degil de biri 240Hz de digeri 360Hz'de kapisirdi. 240Hz ciktiginda 144 yeterli diyenler 360Hz ciktiginda da 240Hz yeterli demekteler. Yarin 500Hz yayginlastiginda 360Hz yeterli diyecekler. Her neyse bu forumda neden bu kadar cok monitor Hz farkini inkar eden adam var hayret ediyorum. Gidin slowmotion videolari izleyin.

Şimdi 180 geçtim, bütün FPS oyunlarında kötüyüm. Olan kısma.

Shroud 60Hz denemişti. Yine bayağı vurmuştu. Bilmiyorum neden 180 geçince kötü oldum. Ama tabii ki de 144'ten sonrası fark eder. Bütün hepsi fark eder ama sayı arttıkça fark düşer. En çok fark 60 ile 144 arasındadır. 360 ile 500'de hissedilir ama 60'a 144'ün 5'te 1'i olur.

Geri
Yukarı