Monitörün HDMI girişi bozuldu

Atsızsz

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran kartı: Msi Rx 5500 xt 8 gb
İşlemci:Ryzen 5 5500
Ram:Corsair Vengeance 16 GB (2X8) 3200MHz
Anakart:MSI B450-A PRO MAX
Ssd:Addlink 512 GB m2 ssd
Psu:Sharkoon SHP650 V2 650 W Power Supply
Monitörün HDMI girişi bozuk ya da kırık. Tamirciye götürdüğümde olmayacağını söyledi ve bana bir dönüştürücü verdi ama bu dönüştürücü görüntü kalitesini çok düşürüyor ve 60 Hz oluyor ekran. Bu monitör gerçekten tamir edilemiyor mu o HDMI girişi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi dönüştürücüyü verdi, bir de monitörün arkasında hangi girişler var?

Monitörün boardu üzerinden eski hdmi port sökülüp ince bir lehim işçiliğiyle yeni hdmi port takılabilir. Elektronik tamiri yapanların yapabileceği bir şey.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hangi dönüştürücüyü verdi, bir de monitörün arkasında hangi girişler var?

VGA girişi var ama kasada yok VGA dönüştürücü ise dandik bir şey sanırım ismi falan yok.

VGA girişi var ama kasada yok VGA dönüştürücü ise dandik bir şey sanırım ismi falan yok.

main-qimg-ff93f6df36c00b3c4bd3b9221b0fd998-pjlq.jpg

Monitörün arkasında DisplayPort varsa DisplayPort kablosu alın veya HDMI to DP alın, eğer DisplayPort yoksa DVI girişi var mı bakın varsa DVI to HDMI kablo alın. Yalnız DVI girişinin çok türü var doğru olanını alın yoksa ekranın arkasındaki girişe takılmaz.
cache-v2.png

Benim monitör biraz eski 2014 model, DVI-D var ekran kartında da HDMI var DVI to HDMI kablo ile kullanıyorum. HDMI kalitesine yakın hatta aynı diyebilirim bu DVI girişini.

Eki Görüntüle 2195298

Monitörün arkasında DisplayPort varsa DisplayPort kablosu alın veya HDMI to DP alın, eğer DisplayPort yoksa DVI girişi var mı bakın varsa DVI to HDMI kablo alın. Yalnız DVI girişinin çok türü var doğru olanını alın yoksa ekranın arkasındaki girişe takılmaz.
Eki Görüntüle 2195308
Benim monitör biraz eski 2014 model, DVI-D var ekran kartında da HDMI var DVI to HDMI kablo ile kullanıyorum. HDMI kalitesine yakın hatta aynı diyebilirim bu DVI girişini.

Teşekkürler hocam sağ olun yardımınız dokundu.

Teşekkürler hocam sağ olun yardımınız dokundu.
Rica ederim, Yalnız hz olayını bilmiyorum ben 60-75HZ de kullanıyorum çok yüksek HZ verir mi bilmiyorum ama görüntü kalitesi olarak çok yüksek dijital çözünürlükleri destekliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı