Monk Papağanı Vampir gibi davranıyor

EmrTrl

Hectopat
Merhaba. :)
2 hafta önce 1 yaşında bilezikli Monk papağanı balkona geldi. Bende sahibini bulamayınca sahiplenmeye karar verdim. 10 yıldır hayvan beslemiyordum ondan önce 7 8 yıl muhabbet kuşu beslemiştim. Neyse bu monk kuşuna meyvesini, yemlerini eksik etmiyoruz. Bana da aşırı alıştı nereye gitsem peşimde, tuvalete bile girmeye çalışıyor. İlginç bir yılışıklığı var.

Benim asıl sorum ise, kafaya bayılıyor lakin saçma bir olayı var. Benim saçları sıfıra vuruyorum, bu kuşta saçıma sürekli gelip kemirmeye başlıyordu lakin olayı başka türlü en sonunda bakayım dedim. Bildiğiniz yalıyor, yoluyor ve en önemlisi gagasıyla yara yapıyor. Acaba saç yağlı diye, besleniyordur diye ceviz falan koyuyorum yok onunla da ilgisi yok gibi. Ben de sinir oldum derdi ne diye bekledim, acıdan kıvrandım bildiğiniz gagasıyla deldi, kanı yalamaya başladı ve ciddi ciddi delik olan yerle uğraşmaya başladı sürekli gagalayıp yalıyordu. Yani o tatlılığın ve sevimliliğin altından bir yaratık çıktı vallahi bir tuhaf oldum ürperme desen değil hayal kırıklığı değil başka bir şey sanki evde yarasa besliyorum. Sürekli saçıma geliyor kızıyorum bağırıyorum, kafama gelince bilerek korksun kafaya gelmesin diye kovalıyorum.

Annemin kafasına da gitmiş lakin saçlarıyla oynamış. Dedim kafana bir şey yaptı mı deldi mi kafanı diye. Yok dedi. Uğraşmış ve sonra gitmiş. Sanırım delemedi.

Bende araştırdım ama bir şey bulamadım. Hatta acaba et mi yiyen bir hayvan diye baktım bulamadım bir şey. Derdi ne anlayamadım. Bilen biri varsa açıklayabilir mi? Kafam aşırı acıyor. Şapka takacağım evde en sonunda.

Geri
Yukarı