Monster laptop önerisi

İşlemci yük altında 93 derece de çalışıyor çoğu oyunda 90 derece üzerine rahat çıkıyor. Yıllarca Monster kulladım artık tercih etmiyorum. Valorant gibi oyunlarda işlemci sıcaklığı 93 dereceyi rahat görüyor ve bir zaman sonra performansı çok düşüyor ısındığı için. Oyunun ortasında o performans düşüşü çok etkiliyor ve fark ediliyor.

4060 Monster bu fiyata 4050 Nitro al diyenler var sen takma onları çoğu markacılık yapıyor.

Monster alacaksa bomba olarak kullanabilir.

Almadan önce çok araştırdım aynı cihazı kullanan arkadaşlarla aynı oyunları test ettim. Normalde cihazda giç bir sorun yoksa cihaz serin çalışıyor. Ortalama 70 derece civarında. Bu laptoplar için çok iyi bir değer. Isınma sorunu olunca forumlarda ve incelemelerde çok araştırdım. Gördüğüm kadarıyla yapılan yorumlar genelde ısınma şikayeti ile ilgili. Tabii cihazdan çok memnun olanlarda var.
@revv

Dediginiz gibi sorunlu ürün gelmis olabilir, teknoloji şans işidir. İade edebilirsiniz.

Monster alacaksa bomba olarak kullanabilir.

Dediginiz gibi sorunlu ürün gelmis olabilir, teknoloji şans işidir. İade edebilirsiniz.

Monster kullanıyorum. Ve bu forumdaki arkadaşların dediği sorunların hiçbiriyle karşılaşmadım 1 yıl oldu sadece bir kez siyah ekran sorunu oldu oda ekran kartı driverini güncellemediğimden sıcakliğina gelince 78-80leri geçmiyor Monster'ların sıcaklığinın en büyuk etkeni direkt masa üzerine konup kullanılması altına 3-4 cm yûkseltecek bir stant konulduğunda sıcakliğinin 80'i geçmediğini göreceksiniz.

Acer önermem. Nitro 16 olan modeli 54k ya aldım . Normalde cihazda sıvı termal macun var az ısınması gerekiyor. Fakat oyunlarda 90 derecenin altına düşmüyor. Bana sorunlu ürünmü denk geldi bilmiyorum ama genelde forumlarda ısınma sorunu olduğunu söyleyenler çok var. 5 gün oldu alalı iade edeceğim.

@yozgoz @BlackRazorX @SocialCyber @FetaFP @yusuf567 @Umut7462
Üründe bir sorun yok, termal limit var yeni cihazlarda. 90 dereceyi pek geçmez yük altında, turbo boost açıksa normaldir. Rahatsız oluyorsanız turbo boost kapatırsınız ama işlemci odaklı oyunlarda fps düşüşü olur. Asus laptopa sahibim, 93 dereceyi geçmiyor oyunda.

Üründe bir sorun yok, termal limit var yeni cihazlarda. 90 dereceyi pek geçmez yük altında, Turbo Boost açıksa normaldir. Rahatsız oluyorsanız Turbo Boost kapatırsınız ama işlemci odaklı oyunlarda FPS düşüşü olur. ASUS laptopa sahibim, 93 dereceyi geçmiyor oyunda.

Sıcaklık olayı çok abartılıyor hocam performanstan düşmediği sürece 90-95'ler sorun yaratmaz.siz stant kullanıyormusunuz yada soğutucu ?

Sıcaklık olayı çok abartılıyor hocam performanstan düşmediği sürece 90-95'ler sorun yaratmaz.siz stant kullanıyormusunuz yada soğutucu ?
95 derecede kullanmaya devam edersen kasayı eline alırsın. 90 üstünde uzun süre kalmamasına dikkat etmelisin. Ayrıca 95 derecelerde olup performanstan düşmeyen kaç tane işlemci var ki ?

Üründe bir sorun yok, termal limit var yeni cihazlarda. 90 dereceyi pek geçmez yük altında, turbo boost açıksa normaldir. Rahatsız oluyorsanız turbo boost kapatırsınız ama işlemci odaklı oyunlarda fps düşüşü olur. Asus laptopa sahibim, 93 dereceyi geçmiyor oyunda.
Turbo bostu kapatınca 65 derecelere düşüyor.İşmeci temel frekansda çalışıyor 4ghz . Ama işte dediğiniz gibi performans kaybı oluyor. bazı oyunlarda azda olsa fps düşüyor. Ama kullanıcı yorumlarında turbo bost açıkken bile laptop ısınmıyor. 70 derece civarında oluyor. Benim cihaz turbo bost açıkkken 92 derecelerde geziyor.

95 derecede kullanmaya devam edersen kasayı eline alırsın. 90 üstünde uzun süre kalmamasına dikkat etmelisin. Ayrıca 95 derecelerde olup performanstan düşmeyen kaç tane işlemci var ki?

Hiç 85 derece üstünü görmedim zaten bilgisayarımda ama 90-95'te kullanan bir sürü arkadaşlarım var hiçbirindede sorun yarattığını görmedim halen kullanıyorlar.

Hiç 85 derece üstünü görmedim zaten bilgisayarımda ama 90-95'te kullanan bir sürü arkadaşlarım var hiçbirindede sorun yarattığını görmedim halen kullanıyorlar.
Yeni bilgisayar sahibi olmaları yakındır 😁 90-95 performans kaybı, +95 yeni bilgisayar almakla sonuçlanır.

Geri
Yukarı