Monster Notebook'ta 15 günü geçtikten sonra da iade olur mu?

Enes Görür

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel® Alder Lake Core™ i7-12650H
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® RTX4060 Max-Performance 8GB GDDR6 128-Bit DX12
RAM: 16GB (1x16GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
SSD: TB M.2 SSD PCIe 4.0 x4
Monster Tulpar T7 v20.7.4 bilgisayara sahibim. İçinde i7-12.nesil işlemci 4060 8 GB 16 GB RAM var. Sorunum şu ki bilgisayarı nisanın 9. ayında aldım 15 günü geçti yani ama şöyle bir sorunum var. Oyunlarda düşük FPS alıyorum. Oyunlar çöküyor. 6-7 defa aradım bilgisayarı sıfırlattılar sıfırladıktan sonra sorunlar devam ediyordu. Gene aradığımda teknik servise çağırdılar. Cihazı götürdüm gene format atıp cihazı verdiler geri. Şu an sorunlar devam ediyor. Oyunlar çöküyor. İade talebi oluştursam kabul ederler mi? Sonuçta oynayamadığınız oyun olursa anında iade garantisi diyorlardı. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster Tulpar T7 v20.7.4 bilgisayara sahibim. İçinde i7-12.nesil işlemci 4060 8 GB 16 GB RAM var. Sorunum şu ki bilgisayarı nisanın 9. ayında aldım 15 günü geçti yani ama şöyle bir sorunum var. Oyunlarda düşük FPS alıyorum. Oyunlar çöküyor. 6-7 defa aradım bilgisayarı sıfırlattılar sıfırladıktan sonra sorunlar devam ediyordu. Gene aradığımda teknik servise çağırdılar. Cihazı götürdüm gene format atıp cihazı verdiler geri. Şu an sorunlar devam ediyor. Oyunlar çöküyor. İade talebi oluştursam kabul ederler mi? Sonuçta oynayamadığınız oyun olursa anında iade garantisi diyorlardı. :D

İade etmende sakınca olacağını sanmıyorum direkt iade talebi oluştur. O kadar soruna iyi bile dayanmışsın.

FPS değerleri neye göre düşük ?

En başta almanız hataymış hocam. Kaça almıştınız?

Monster Tulpar T7 v20.7.4 bilgisayara sahibim. İçinde i7-12.nesil işlemci 4060 8 GB 16 GB RAM var. Sorunum şu ki bilgisayarı nisanın 9. ayında aldım 15 günü geçti yani ama şöyle bir sorunum var. Oyunlarda düşük FPS alıyorum. Oyunlar çöküyor. 6-7 defa aradım bilgisayarı sıfırlattılar sıfırladıktan sonra sorunlar devam ediyordu. Gene aradığımda teknik servise çağırdılar. Cihazı götürdüm gene format atıp cihazı verdiler geri. Şu an sorunlar devam ediyor. Oyunlar çöküyor. İade talebi oluştursam kabul ederler mi?

Teknik servis tutanağında soruna dair bir şey yazıyor mu, yani üründe bir sorun olduğunu kabul ettiler mi? Eğer üründe bir sorun olduğunu kabul ettilerse ürününüz ayıplı ürün sayilir. Ayıplı ürün, ilk 6 ay içerisinde üründe herhangi bir ayıp ortaya çıkarsa tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir.

Sonuçta oynayamadığınız oyun olursa anında iade garantisi diyorlardı. :D

Düşük FPS verirse demiyor ki hocam, oynatıyor mu oynatıyor :)

FPS değerleri neye göre düşük ?
Teknik serviste format atıp verdiklerine göre donanımsal bir sıkıntı yoktur bu yüzden iade kabul edeceklerini sanmıyorum. Bence siz yaşadığınız sorunu yeni konu açıp detaylı bir şekilde anlatın yardımcı olmaya çalışalım.

İade etmende sakınca olacağını sanmıyorum direkt iade talebi oluştur. O kadar soruna iyi bile dayanmışsın.

Cidden ya adamlar bana cihazı sıfırlayıp gönderiyorlar 3 defa cihazı sıfırladım hala sorun işletim sisteminde diyorlar kendi yönergelerine göre kurdum işletim sistemini sizin sorununuz o zaman yani bu saçmalık.

FPS değerleri neye göre düşük?

Dostum çoğu oyunda düşük FPS alıyorum GTA V de bile ultrada 60 FPS'e falan düşüyor çok takılıyor çoğu oyunda öyle CS 2 de 150 FPS alıyorum maximum.

En başta almanız hataymış hocam. Kaça almıştınız?

43K

Teknik servis tutanağında soruna dair bir şey yazıyor mu, yani üründe bir sorun olduğunu kabul ettiler mi? Eğer üründe bir sorun olduğunu kabul ettilerse ürününüz ayıplı ürün sayilir. Ayıplı ürün, ilk 6 ay içerisinde üründe herhangi bir ayıp ortaya çıkarsa tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir.

Oyunlarda hem FPS sorunu yaşıyorum hem oyunlar çöküyor nasıl oynatıyor :D

Cidden ya adamlar bana cihazı sıfırlayıp gönderiyorlar 3 defa cihazı sıfırladım hala sorun işletim sisteminde diyorlar kendi yönergelerine göre kurdum işletim sistemini sizin sorununuz o zaman yani bu saçmalık.

Dostum çoğu oyunda düşük FPS alıyorum GTA V de bile ultrada 60 FPS'e falan düşüyor çok takılıyor çoğu oyunda öyle CS 2 de 150 FPS alıyorum maximum.

43K

Oyunlarda hem FPS sorunu yaşıyorum hem oyunlar çöküyor nasıl oynatıyor :D
Hocam herhangi bir donanımsal bir sorun yok gibi gözüküyor bu yüzden de iade alacaklarını düşünmüyorum. Yine de şansınızı deneyebilirsiniz.

Oyun performansınızı yorumlamak için oyun sırasında fps,ram,gpu ve cpu nun sıcaklıkları ve kullanım yüzdelerini kontrol etmeniz lazım.

Donanimsal sorun olmadığını yazılımsal sorun olduğunu belirtip bilgisayarı 3 defa sifirlattilar bugün tekrar aradigimda benim yapabileceğim bir şey yok deyip teknik servise tekrar götürün gözden kaçan bir şey vardır belki dedi ve bilgisayarı tekrar sıfırla dedi :D

Geri
Yukarı