Monster Tulpar T7 v20.3 Windows 11'e geçiş sonrası ses pıtlaması

Kaanylmaaz

Femtopat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG MZVLQ512HALU-00000 ve CT500P2SSD
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU
Anakart
Monster Tulpar T7 v20.3
İşlemci
Intel(R) Core(TM) i7-10750H CPU @ 2.60 GHz
Selamlar arkadaşlar. İki gün önce temiz kurulum ile Windows 11'e geçiş yaptım. Windows Update üzerinden ve bilgisayar üreticimin sitesinden sürücülerimi indirerek kurulum yaptım. Şu an bilgisayarımda garip bir ses problemi haricinde hiçbir sorun yok. Yaşadığım problem şu ki, video izlerken veya oyun oynarken veya müzik dinlerken hiç fark etmeksizin seste tamamen rastgele bir şekilde zaman zaman anlık bir pıtlama oluyor ve geçiyor. Herhangi kalıcı bir cızırtı, ses gitmesi mevcut değil sadece çok anlık bir şekilde o an oynatılan seste pıtlama oluyor ve geçiyor.
Çözümünü hiçbir şekilde bulamadım, ses sürücümü kaldırıp Windows'un High Definition sürücüsünü kullanmayı denedim ama çözüm olmadı, aksine bluetooth kulaklığımı da bilgisayara bağladığım zaman çıkış aygıtları arasında otomatik olarak sürekli bir geçiş yaşanmaya başladı. Onu kaldırıp Intel'in sitesinden Realtek ses sürücüsü kurdum ve onda da ses pıtlaması devam etti. Onu kaldırıp kendi bilgisayar üreticimin sitesinden ses sürücüsünü kurdum ama sorun devam etti. Hoparlör veya kulaklık fark etmeksizin bu problemi yaşıyorum.
Kullandığım kulaklık da Razer Blackshark V2. Konu ile alakalı bilgisi olan arkadaşlarım varsa yardım edebilir mi?

Çözümü olan yok mudur? +++

Son düzenleme:

Geri
Yukarı