Monster Tulpar T7 v21.1 için RAM önerisi

demirmustafa

Decapat
Daha fazla  
Merhaba,
Arkadaşlar şu anda 8x2 RAM var laptopta. RAM slotum 2 adet. İlk aldığımda 16x1 alacaktım ama ellerinde olmadığı için bu şekilde almak zorunda kaldım. Şu anda RAM bana sıkıntı çıkarıyor, şu anda takılı olan RAM modeli "Samsung M471A1K43DB1-CWE", "DDR4-3200 / PC4-25600 DDR4 SDRAM SO-DIMM".
Aklımda iki tane fikir var, ilki 1 tane 32 GB almak ve 32 + 8 olarak kullanmak, ilerleyen zamanlarda ise ikinci bir 32 GB RAM alıp 8 GB'ı da onunla değiştirmek. İkinci fikrim ise direkt 16x2 şeklinde almak. 32 + 8 takınca tam performans alamayacağımı düşünüyorum, ama 8x2'ye göre her türlü daha iyi performans alırım gibi ama aklıma takılan şu, acaba başka bir sorun çıkartır mı?
Ayrıca RAM önerilerinize açığım, benim bulduğum iki model şunlar;

Fiyat sınırım yok, sıkıntı çıkarmasın, tam performans alıyım yeter.

Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    28,9 KB · Görüntüleme: 18
  • 2.png
    2.png
    24 KB · Görüntüleme: 27
Teşekkürler. Benim attıklarım uyumlu değil mi, yoksa sizin attığınız daha mı iyi?

İlk attığınız fotoğraftaki part number yazısını alıp Google da 16 GB modellerine baktım. Eğer ki garantiniz devam ediyor ise garantiye gönderip orada yaptırabilirsiniz hem daha güvenli bir işlem olur.

İlk attığınız fotoğraftaki part number yazısını alıp Google da 16 GB modellerine baktım. Eğer ki garantiniz devam ediyor ise garantiye gönderip orada yaptırabilirsiniz hem daha güvenli bir işlem olur.
Maalesef garantim devam etmiyor, laptobu alalı yaklaşık 3.5 sene oldu ama benim bildiğim bu tür yükseltmeleri 6 aylık bakımlarda ücretsiz yapıyorlar.

Maalesef garantim devam etmiyor, laptopu alalı yaklaşık 3.5 sene oldu ama benim bildiğim bu tür yükseltmeleri 6 aylık bakımlarda ücretsiz yapıyorlar.

Bakım için gönderip. RAM yükseltmeyi de talep edebilirsiniz belki yapabilirler. Monster kullanmadoğım için pek bir şey diyemeceğim.

Bigboy Monster'ın RAM tedarikçilerinden biri ve Monster'daki tüm Samsung yazan RAM'ler aslında Bigboy.
Hocam dediğinizi ilk defa öğreniyorum. Bu dolandırıcılık değil mi ya ? :D

Hocam dediğinizi ilk defa öğreniyorum. Bu dolandırıcılık değil mi ya ? :D
Hayır RAM firmaları iki türlü RAM tedarik eder. Birinci tedarik Samsung'dan dram yani çip alır kendi üretir. İkinci tedarik direk Samsung'dan RAM olarak alır etiket yapıştırır. Bu ikisini de tüm RAM firmaları yapar.

Hayır RAM firmaları iki türlü RAM tedarik eder. Birinci tedarik Samsung'dan dram yani çip alır kendi üretir. İkinci tedarik direk Samsung'dan RAM olarak alır etiket yapıştırır. Bu ikisini de tüm RAM firmaları yapar.
Tamamdır şimdi anladım dediğinizi. Peki bu attığınız site güvenilir mi? Ben ilk defa görüyorum ve 2x16 Bigboy mu alayım o zaman?

Geri
Yukarı