Motor ehliyeti varken araba sürerken yakalanmanın cezası nedir?

TimurCan07

Hectopat
Yer
antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
A1 ehliyetim var. Araba sürerken yakalanırsam, ehliyet yoktan mı ceza yerim? Ehliyet yetersizliğinden mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Google'a gir oraya "ehliyetsiz araç kullanmanın cezası" yaz.
Her şeyin cevabını bulmak internet ile mümkünken neden bu konulara onay veriliyor anlamıyorum.

Yetersiz ehliyet ( sürücü belgesi ) ile araç kullanma nasıl olur ?​

B sınıfı sürücü belgesi sahiplerinin kamyon kullanması
B sınıfı sürücü belgesi sahiplerinin motorsiklet kullanması
C sınıfı sürücü belgesi sahiplerinin otobüs kullanması
C sınıfı sürücü belgesi sahiplerinin tır kullanması ( Yarı römork takılı durumlarda )
A sınıfı sürücü belgesi sahiplerinin otomobil kullanması

örnek gösterilebilir.

İnternette sorunun tam ve direkt cevabı da mevcut. Size katılıyorum. Yalnız ben bunu dediğim için bu forumda ceza yedim. Sebebi de "Gereksiz mesajlar" :) .

Google'a gir oraya "ehliyetsiz araç kullanmanın cezası" yaz.
Her şeyin cevabını bulmak internet ile mümkünken neden bu konulara onay veriliyor anlamıyorum.

Ehliyetsiz araç kullanma cezası 8190 TL yersin, üstüne kişi aracın sahibi değil ise ceza iki katına çıkmaktadır. Böylelikle 16.380 TL oluyor.

Ehliyetsiz araç kullanmanın cezası 8190 TL olarak belirtilmiş.

Soruyu düzgün okudunuzmu benim ehliyetim var zaten motor ehliyetim var araba sürerken yakalanırsam ehliyet yetersizliğinden mi yerim ya da direk ehliyet yok gibi mi ceza yerim diye sordum.

Soruyu düzgün okudunuzmu benim ehliyetim var zaten motor ehliyetim var araba sürerken yakalanırsam ehliyet yetersizliğinden mi yerim ya da direk ehliyet yok gibi mi ceza yerim diye sordum.
Ehliyet yetersizliğinden yersen 4.064 lira oluyor ama senin ehliyet yok gibi sayılır muhtemelen.
Yani o yetersizlik denilen durum bildiğim kadarı ile araba ehliyeti olup kamyon sürende vs geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı