mSATA SSD İşletim sistemi kurulması

Görünmez

Hectopat
Merhabalar,

Saygı değer forum kullanıcılarımız ve yöneticiler sizlere bir sorum olacak;

500GB 5400 devirli bir sabit disk mevcut SATA olarak DVD okuyucu ve yazıcı sürekli lazım harici taşıma imkanım yok.

500GB harddiskin 80GB ı dolu Windows7 kullanıyorum 2 sene olacak dizüstü alalı garanti çok önemli değil artık.
mSATA port boş 2 tane. 1 tanesine 128GB ssd takmak istiyorum. Bu PC'ye dizüstü için mini olandan mSATA yani.
Bunu hdd olarak görüp yani windows kurmak istiyorum mümkün olur mu mevcut olan 500gb hdd i de yedek yapmak istiyorum 40-50 gb depolama yapcam yani 2. disk olarak 500gb ama opera, Windows, yazılım (donanımların), virüs programı filan mini sata da bağlı olan ufak ssd de olabilir mi?
Bu mümkün mü? Bunu merak ettim.

mSATA ssd 128 olanı alacağım örnek görsel:
Samsung-PM841-512GB-mSATA-SSD-Front.jpg

Bunu takıp buna Windows kurup var olan hdd i formatlayıp depo olarak kullanmak istiyorum.
128gb alsam şu an filim gereksiz setup dosyaları ile filan 80gb dolu. Ssd aldım mı bunu en fazla 100gb doldurum. O kadar bile olmaz. 500gb a atarım genelde. Buna Windows driver filan yaparım hızlı olsun diye ama işte normal 2.5 inc ssd den bir farkı var mı?

Teşekkürlerimi sunuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı