MSI 24" G2412F monitörde ölü piksel

Lovathan

Decapat
Daha fazla  
12.04.2024 tarihinde itopda üzerinden almış olduğum "MSI 24" G2412F 180Hz 1ms" monitörde ölü pixel fark ettim. Müşteri hizmetlerini arayıp iade kodu aldım ve Yurtiçi Kargo ile 18.04.2024 tarihinde kargoya bizzat iadeyi vermiş bulundum. İadem kabul olur mu herhangi bir sıkıntı ile karşılaşır mıyım? Bugün mail yoluyla sorduğumda daha kargonun kendilerine ulaşmadığını söylediler.

Normal şartlarda 1 adet bie ölü pixel çıksa iade alıyorlar ancak bazı forum kullanıcıları iade almadıklarını garantiye gönderdiklerini veyahut değişim yaptıklarını söylüyorlar. Bende de çıkmıştı değişim talep ettim ben.

O 5 adet ölü pixel muhabbeti sadece MSI için değil çoğu marka için geçerli. Ben monitör aldığım zaman 1 adet ölü pixel olsa bile, ürünü beğenmedim diyerek iade ediyorum. Çoğu firma 14 gün içerisinde koşulsuz iade vadediyor zaten. Ölü pixel dediğim zaman 5 taneden az ise kabul etmiyor.

O 5 adet ölü pixel muhabbeti sadece MSI için değil çoğu marka için geçerli. Ben monitör aldığım zaman 1 adet ölü pixel olsa bile, ürünü beğenmedim diyerek iade ediyorum. Çoğu firma 14 gün içerisinde koşulsuz iade vadediyor zaten. Ölü pixel dediğim zaman 5 taneden az ise kabul etmiyor.

Çok doğru. Bazı satıcılar iade nedenine bakıyor. Mesela ben genelde sevmedim diyorum. Açıklamayda masama büyük geldi falan diye sallardım muhtemelen.

Eğer servise gönderirlerse MSI 5 ölü piksel istiyor. Bu uydurma tabii.
Eğer yokuşa giderlerse iade edin. İade edilemezse son seçenek THH'dir.
Direk iade talebinde bulundum hocam değişim talep edip daha fazla uğraşmak istemedim açıkcası.

Normal şartlarda 1 adet bie ölü pixel çıksa iade alıyorlar ancak bazı forum kullanıcıları iade almadıklarını garantiye gönderdiklerini veyahut değişim yaptıklarını söylüyorlar. Bende de çıkmıştı değişim talep ettim ben.
Hocam itopyadan aldığım için belki sıkıntı çıkartabilirler diye düşünüyorum önyargılıyım forumda çoğu kişi iadelerle uğraşmış umarım sıkıntı çıkmaz.

İtopyanın isteği üzerine kutuyu paketlerken içine bi not bıraktım iade istediğimi ve içinde ölü pixel bulunduğunu söyledim ölü pixel miktarını abartı bi sayı yazdım.

Direk iade talebinde bulundum hocam değişim talep edip daha fazla uğraşmak istemedim açıkcası.

Hocam itopyadan aldığım için belki sıkıntı çıkartabilirler diye düşünüyorum önyargılıyım forumda çoğu kişi iadelerle uğraşmış umarım sıkıntı çıkmaz.

Arkadaşların bahsettiği şey önemli. İade sebebine arıza vs. girersen önünü arkasını araştıracaklardır. Beğenmedim dersen birşey araştırmazlar bence de.

İtopyanın isteği üzerine kutuyu paketlerken içine bi not bıraktım iade istediğimi ve içinde ölü pixel bulunduğunu söyledim ölü pixel miktarını abartı bi sayı yazdım.
Umarım uğraştırmazlar hocam olası bi geri gönderme işlemi uygulanırsa, siz de bir daha gönderin beğenmedim diye belirtin.

Yeni konular

Geri
Yukarı