MSI Alpha 15 Fan Temizliği Nasıl Yapılmalı?

• Konuyu başlatan Amett
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 284

Amett

Hectopat
Daha fazla  
Ben şu an MSI'nin Alpha 15 laptopunu kullanıyorum 2 yıl oldu hiç ıcını acmadım temizlik yapmadım. Gecen Hitman oyunda cok ısındıgını gördüm 90 dereceye cıkmıstı. Baktıgımda normalde laptopun o kadar ısınmaması lazım. Laptop aldıgımda piyasada en az ısının laptoptu AMD ıslemcili yanı bende kendim fan temizligi ve macun yenilemek istiyorum ama bu tarz bir şey hayatımda hiç yapmadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Bir de macun önerirseniz sevinirim şu an bana ne gibi araclar lazım simdiden teşekkürler.

İhtiyacın olan tornavida, plastik veya kart gibi bir parça ve fırça o kadar.

Kasayı söküp bataryanin kablosunu çıkartıp Power tuşuna bir süre basılı tutarak cihazdan statik elektriği alırsın, ardından boruyla fanlarını sokersin. Ondan sonra artık macunu temizleyip macunu uygularsan, bir de fanların içini açıp fırça ile temizleyebilirsin. Tam olarak hangi kasası Alpha 15'in? Eğer modele YouTube'da bu işlemi uygulayan varsa ona bakarak daha kolay yaparsın.

Macun olarak buna alabilirsin;

İhtiyacın olan tornavida, plastik veya kart gibi bir parça ve fırça o kadar.

Kasayı söküp bataryanin kablosunu çıkartıp Power tuşuna bir süre basılı tutarak cihazdan statik elektriği alırsın, ardından boruyla fanlarını sokersin. Ondan sonra artık macunu temizleyip macunu uygularsan, bir de fanların içini açıp fırça ile temizleyebilirsin. Tam olarak hangi kasası Alpha 15'in? Eğer modele YouTube'da bu işlemi uygulayan varsa ona bakarak daha kolay yaparsın.

Macun olarak buna alabilirsin;

A4dek modeli hocam videosu yok maalesef macunlar kurumuş mudur hocam sizce yani bu PC Max 70 75 görüyordu şimdi macun duruyorsa boşuna boruları çıkarmayalım.

A4dek modeli hocam videosu yok maalesef macunlar kurumuş mudur hocam sizce yani bu PC Max 70 75 görüyordu şimdi macun duruyorsa boşuna boruları çıkarmayalım.
2 yılda elbette hocam, yapın derim.

Kendim becerebilirim değil mi hocam temizleme setiyle vidaları sökmek için ekipmanlar var kasayı açtığımda hem RAM hem SSD takviyesi yapacağım.

El becerinize veya tecrubenize bağlı, bilemem hocam hata yapıp yapamayacağınızı. Ama dediğim şekilde yapabilirsiniz.

Hocam yapacağım zaman bana yardımcı olabilir misiniz yanlış bir hamle yapmamak için.

Buraya yazarsanız ben veya görmezsem bilen başka arkadaşlar yardımcı olacaktır hocam.

Geri
Yukarı