MSI B450 GAMİNG Plus Anakart için RAM önerisi

APU sistem kullanacak ve oyun oynamak istiyorsanız sakın 1x8 veya 1x16 RAM alma. Ben bu hataya bir kez düştüm ve pişman olmuştum. Alacaksan 2x4 veya 2x8 RAM almalısın. Bence her cuma günü olan İncehesap'taki gaming gecesini beklemelisin 190TL gibi bir fiyata 8GB RAM alınabiliniyordu.

Merhaba. Seçtiğiniz RAM'in anakart sitesinde olmaması, uyumsuz olduğu anlamına gelmiyor. Sitede anakart ile test edilen belleklerin listesi yer alıyor. Piyasadaki tüm bellekler test edilemeyeceğine göre, hepsi orda bulunmuyor.
Türkiye den alsak deneme şansımız olacak ama amazondan alınca bu şans ortadan kalkıyor değişimi uzun sürecek.
benim anlamadığım cl l5 modelleri uyumlu değil mi anakart ile
mesela Gskill F4-3200C16D-16GTZKW (2x8) dual ram burada kırmızı ile belirttiğim 16 kırmızı yazısı bunu belirtiyor anladığım kadarıyla ben bu tip ram in sadece 1 tanesini alsam olmaz mı?
APU sistem kullanacak ve oyun oynamak istiyorsanız sakın 1x8 veya 1x16 RAM alma. Ben bu hataya bir kez düştüm ve pişman olmuştum. Alacaksan 2x4 veya 2x8 RAM almalısın. Bence her cuma günü olan İncehesap'taki gaming gecesini beklemelisin 190TL gibi bir fiyata 8GB RAM alınabiliniyordu.
bende geçen hafta denk geldim bu cuma özellikle bakacağım incehesap taki indirime

Son düzenleme:
İlla orada yazması gerekmiyor. Orada yazanlar test edilmiş ve %100 çalışan bellekler.
Efendim bu ana kart öyle illet ki işlemci bile uyumsuz olsa görüntü vermiyor. "Patriot Viper Steel 8GB DDR4 3200 MHz CL16 Gri Ram PVS48G320C6 " 2x8: 16 GB aldım maalesef görüntü vermedi. Merdiven altı demeyin çünkü çok eski bir Ram markası sitesinde ürünü "ASUS ROG MAXIMUS XI" kullanılamsı önermiş tam olarak 2000 TL değerinde bir ana kart. ":("
Dediğiniz gibi yaptım "Patriot Viper Steel 8GB DDR4 3200 MHz CL16 Gri Ram PVS48G320C6 " 2x8 aldım maalesef ana kart desteklemiyormuş RAM modelini görüntü vermedi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı