Çözüldü MSI B650 Wi-Fi ve R7 7700 sistem ilk seferde açılmıyor

• Konuyu başlatan Tomy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 178
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tomy

Hectopat
Arkadaşlar.
Lexar 32 GB RAM 6400 ( LD5euo16g R6400GDWa)

Ryzen 7 7700 işlemci.

MSI B650-S anakartlı sistem topladım 3080 kullanıyorum sistem ilk seferde açılmıyor. MSI logosu yükleme ekranında kalıyor reset yapıyorum açılıyor bazen bu sorunu yapmıyor bazen de art arda yapıyor.
BIOS'u güncelledim ve ayarlardan Memory contenxt restore enabled yaptım EXPO gözükmediği için XMP açtım.
Fakat düzelme olmadı :( bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG_2172.jpeg
    IMG_2172.jpeg
    99,4 KB · Görüntüleme: 17
Çözüm
Sorunu çözdüm sorun sıvı soğutucunun bakırı tam oturmadığı anakart Windows'u yüklerken sürekli sıcaklık değerlerini boot yani tekrar tekrar yüklüyormuş böyle sorun yaşayan olursa sıvı soğutucularını dikkatli taktığına emin olsun.
Yukarıda belirittim güncel XMP kapalıda açıkta denedim. Donanımsal mı genel bir sorun mu bunu anlamaya çalışıyorum parçalar yeni ona göre iade ya da değişim isteyeceğim.

RAM'lerin anakartın ile uyumlu dedigim gibi BIOS güncel degilse güncellemeyi dene. Fast boot acık mı?

RAM'lerin anakartın ile uyumlu dedigim gibi BIOS güncel degilse güncellemeyi dene. Fast boot acık mı?
Ramleri alırken anakart sitesinden kontrol ettim orada çıkıyor fakat anakart üzerinden markası unkown gözüküyor o garip ve epeyde AMD EXPO gözükmesine rağmen bios üzerinde gözükmüyor. Fast Boot bölümüne nereden açıcam onu unutmuş olabilirm.

RAM'leri alırken anakart sitesinden kontrol ettim orada çıkıyor fakat anakart üzerinden markası unkown gözüküyor o garip ve epeyde AMD EXPO gözükmesine rağmen BIOS üzerinde gözükmüyor. Fast boot bölümüne nereden açacağım onu unutmuş olabilirm.

Sistem özelliklerini detaylı bir sekilde yazar mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı