MSI Carbon Wi-Fi B650 anakartta CPU debug LED hatası

• Konuyu başlatan Ryse
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 128

Ryse

Kilopat
Daha fazla  
MSI B650 Carbon Wi-Fi anakartim kırmızı CPU Debug uyarısı veriyor. Bir önceki gün sorun yoktu bugün sistemi açmadan satın aldığım termalright AM5 secure frame parçasının montajını gerçekleştirdim her şey okey bir şekilde bitirdim. Güç düğmesine bastım sistem çalıştı ama ekran yok, kırmızı CPU LED hatası gösterdi bir de sistem güç tuşundan kapanmıyor normalde uzun basışta kapanması lazım anca PSU şalterinden kapatılıyorum. Denediğim şeyler CPU tekrar montajladım RAM yerlerini değiştim farklı bir PSU veya işlemcim yok, ama güç tuşundan kapanmama belki ipucu verir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soket pinlerini kontrol eder misin? Stock ılm'i çıkartırken zarar vermiş olabilirsin.

Maalesef görünürde bir şey yok. Bilgisayarciya test için PSU'yu götürdüm ve PSU çalışıyor yani onu eleyebiliriz sanırım o da bana aynı şekilde soket zarar görmüş olabilir edilmiştir dedi ama bir sorun görünmüyor. Bu arada işlemci ısınmıyor BIOS flashback deniyorum ama nafile. IMG_20240201_185253.jpgIMG_20240201_185239.jpgIMG_20240201_185220.jpg

Yazılımsal mı gitti acaba ama BIOS'la ne alaka onu anlamadım.

@deadfellow şimdi tekrar baktım sanırım soketimi yamulmuş garanti durumundan çıkıyor mu bu durumda? Veya tamiri sizce ne kadar olur.

Son düzenleme:
Maalesef görünürde bir şey yok. Bilgisayarciya test için PSU'yu götürdüm ve PSU çalışıyor yani onu eleyebiliriz sanırım o da bana aynı şekilde soket zarar görmüş olabilir edilmiştir dedi ama bir sorun görünmüyor. Bu arada işlemci ısınmıyor BIOS flashback deniyorum ama nafile.Eki Görüntüle 2104512Eki Görüntüle 2104513Eki Görüntüle 2104514

Yazılımsal mı gitti acaba ama BIOS'la ne alaka onu anlamadım.

@deadfellow şimdi tekrar baktım sanırım soketimi yamulmuş garanti durumundan çıkıyor mu bu durumda? Veya tamiri sizce ne kadar olur.
Aynı şey bana da olmuştu. 750 TL'ye garanti dışı servis ücreti istedi servispoint. Komple soket değiştirildi.

Aynı şey bana da olmuştu. 750 TL'ye garanti dışı servis ücreti istedi ServisPoint. Komple soket değiştirildi.

Evet mail attım dönüş olarak 750 TL demişler ama tespit için herhalde tamiri de ayrı ücret ister, hocam bir de merak ettiğim bir konu bu soket eğilince işlemci ayaklarına temas edip yakmamistir değil mi?

Evet mail attım dönüş olarak 750 TL demişler ama tespit için herhalde tamiri de ayrı ücret ister, hocam bir de merak ettiğim bir konu bu soket eğilince işlemci ayaklarına temas edip yakmamistir değil mi?

Bir de bu soketi değiştirince yan sanayi olup performans vs olarak bir değişiklik olmaz değil mi?

Bir de bu soketi değiştirince yan sanayi olup performans vs olarak bir değişiklik olmaz değil mi?
Hayır yan sanayi vb. gibi bir durum yok. İşlemci ayaklarının yanması gibi bir durum da yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı