MSI G241 ve G2412F arasında boyut farkı var mı?

berke007

Decapat
Daha fazla  
Monitör
MSI G241
Merhaba, MSI G241 model bir monitörüm var. Yanına ikinci bir monitör almak istiyorum fakat aynı model piyasada bulunmuyor. Acaba G2412F modeliyle arasında herhangi bir boyut farkı var mıdır? Emin olmadan almak istemiyorum.

Merhaba dostum,
Boyut olarak birbirleriyle aynı ikisi de. Farkları, MSI G2412F modelinin tepkime süresi 1 ms iken, MSI G241'in tepkime süresi 4 Ms'dir. Ayrıca, G2412F modeli 170 Hz yenileme hızına sahipken, G241 modeli maksimum 144 Hz yenileme hızını desteklemekte.

G241 4 sene önce ki model. G2412F yeni monitör. Boyut farkı yok. Revize edilmiş model. Artısı var eksisi yok.
Ayrıca 1 ms ve 4 ms olayı yanlıştır. 1 ms LCD paneller veremiyor. Öyle bir teknoloji yok. Uydurma rakamlara aldırış etmeyin. 180Hz ve 170Hz değil ama native değeri değil.

G241 4 sene önce ki model. G2412F yeni monitör. Boyut farkı yok. Revize edilmiş model. Artısı var eksisi yok.
Ayrıca 1 ms ve 4 ms olayı yanlıştır. 1 ms LCD paneller veremiyor. Öyle bir teknoloji yok. Uydurma rakamlara aldırış etmeyin. 180Hz ve 170Hz değil ama native değeri değil.

TN panel teknolojisini biliyor musunuz?

TN panel teknolojisini biliyor musunuz?

TN panel teknolojisi?
Monitörlerden ciddi derecede bilgi biriyim forumda. Bilmediğim bir bilgiye sahipseniz buyurun paylaşın.
Sizden önce ben size paylaşayım monitörlerin tepkime sürelerini.

En başı çeken monitörlere bakınız. 1 ms ve altını verebilmek için ne kadar para ödemeniz gerekiyor ve hangi panel türünü almanız gerekiyor azıcık bilginiz olsun. 👍

TN panel teknolojisi?
Monitörlerden ciddi derecede bilgi biriyim forumda. Bilmediğim bir bilgiye sahipseniz buyurun paylaşın.
Sizden önce ben size paylaşayım monitörlerin tepkime sürelerini.

En başı çeken monitörlere bakınız. 1 ms ve altını verebilmek için ne kadar para ödemeniz gerekiyor ve hangi panel türünü almanız gerekiyor azıcık bilginiz olsun. 👍
TN panel teknolojisi kullanılarak 1 ms tepki süresi (altı değil) elde edilebilir, ancak bu değer genellikle belirli ideal koşullar altında ve belirli test yöntemleri kullanılarak ölçülür.

Ancak, “Fast IPS” adı verilen yeni IPS panel teknolojileri, rekabetçi TN panellerle karşılaştırılabilir tepki sürelerine ulaşmaya başlamıştır, bu da teknolojinin gelişmekte olduğunu göstermektedir.
Dolayısıyla, 1 ms tepki süresi sağlayan bir IPS veya VA panel bulmak zordur, ancak bazı yüksek uçlu modeller bu performansı sunmaya başlamıştır.

TN panel teknolojisi kullanılarak 1 ms tepki süresi (altı değil) elde edilebilir, ancak bu değer genellikle belirli ideal koşullar altında ve belirli test yöntemleri kullanılarak ölçülür.

Ancak, “Fast IPS” adı verilen yeni IPS panel teknolojileri, rekabetçi TN panellerle karşılaştırılabilir tepki sürelerine ulaşmaya başlamıştır, bu da teknolojinin gelişmekte olduğunu göstermektedir.
Dolayısıyla, 1 ms tepki süresi sağlayan bir IPS veya VA panel bulmak zordur, ancak bazı yüksek uçlu modeller bu performansı sunmaya başlamıştır.

Dostum yanlış bilginin yanlışı içindesin. Kusura bakma ama anlamıyorsanız ezber dille gelip burada cevap yazmayınız.
Şu paragrafı okurken giden zamanıma yazık.

TN panel teknolojisi diye bir şey yok ve hiç olmadı. TN panel bir panel türüdür. Temeli LCD'dir. Bu kadar basit bir şeyi kalkıp teknoloji diye adlandırmanız çok gülünç kusura bakmayın.
TN-VA-IPS bunlar LCD panellerdir ve 1 ms altı veremezler. 1 ms bile veremezler. Piksel diğer piksel ile yer değiştirdiğinde vakit kaybeder. Şu konuştuğumuz monitörler 4-5 Ms'den aşağı tepki sunamaz. Öyle bir teknoloji yok çünkü.

Fast IPS yazmışsınız. Cidden komik. Kusura bakmayın. Böyle bir panel yok. Global Panel Exchange Center - Panelook.com girin bakın. Panel üreticilerinin milyon tane panelleri burada kayıtlı. Fast yazısı hangisinde var? Reklamlara kanıp kendinize bir bilgi dünyası yaratmışsınız.

Attığınız kaynağın hiçbir teknik datası yok. Rtings donanımlar ile test ettiği monitörlerin Ms'lerini sıralamış hala neyin kafasındasınız? OLED ve IPS paneller başı çekiyor.

Dostum yanlış bilginin yanlışı içindesin. Kusura bakma ama anlamıyorsanız ezber dille gelip burada cevap yazmayınız.
Şu paragrafı okurken giden zamanıma yazık.

TN panel teknolojisi diye bir şey yok ve hiç olmadı. TN panel bir panel türüdür. Temeli LCD'dir. Bu kadar basit bir şeyi kalkıp teknoloji diye adlandırmanız çok gülünç kusura bakmayın.
TN-VA-IPS bunlar LCD panellerdir ve 1 ms altı veremezler. 1 ms bile veremezler. Piksel diğer piksel ile yer değiştirdiğinde vakit kaybeder. Şu konuştuğumuz monitörler 4-5 Ms'den aşağı tepki sunamaz. Öyle bir teknoloji yok çünkü.

Fast IPS yazmışsınız. Cidden komik. Kusura bakmayın. Böyle bir panel yok. Global Panel Exchange Center - Panelook.com girin bakın. Panel üreticilerinin milyon tane panelleri burada kayıtlı. Fast yazısı hangisinde var? Reklamlara kanıp kendinize bir bilgi dünyası yaratmışsınız.

Attığınız kaynağın hiçbir teknik datası yok. Rtings donanımlar ile test ettiği monitörlerin Ms'lerini sıralamış hala neyin kafasındasınız? OLED ve IPS paneller başı çekiyor.

Teşekkür ederim görüşlerinizi paylaştığınız için. Sanırım biraz yanlış anlaşılma oldu. TN, IPS, ve VA terimlerinin LCD teknolojisinin alt kategorileri olarak kullanıldığını belirtmek istemiştim. Haklısınız, bu panel türleri LCD teknolojisinin çeşitleridir ve hepsi sıvı kristal ekran kullanır.

1 ms tepki süresine gelince, bu değerler genellikle üreticiler tarafından ideal koşullar altında elde edilen sonuçlar olarak sunulur ve gerçek kullanımda farklılık gösterebilir. Örneğin, ‘fast IPS' terimi, geleneksel IPS panellere kıyasla daha hızlı tepki süreleri sunmayı amaçlayan bazı IPS paneller için kullanılır. Gerçekten de, bu tür pazarlama terimleri bazen kafa karıştırıcı olabilir ve her zaman tüm teknik veritabanlarında yer almaz.

Son olarak, belirttiğiniz kaynaklar hakkında, özellikle rtings gibi sitelerin detaylı incelemeleri gerçekten değerlidir. Tartışmamızın bu konulara ışık tuttuğunu düşünüyorum ve bu tür bilgileri paylaşmak her zaman faydalıdır.

1 ms tepki süresine gelince, bu değerler genellikle üreticiler tarafından ideal koşullar altında elde edilen sonuçlar olarak sunulur ve gerçek kullanımda farklılık gösterebilir.

Doğrudur. Katılıyorum. Şu cümleyi en başında yazmanızı isterdim.
Renksiz alanda yapılan panel tepki ölçümünde piksel bir engele takılmadan 1 ms verir. Kesin bir dataya dayanmadığı için markalar reklam amaçlı 1 ms yazar satışa koyar.
Bunlara aldırış etmediğimiz için konu içerisinde incelemesi olmamış ürünün ms değerlerini dile getirmeyiz. Aslında konu buydu.

Örneğin, ‘fast IPS' terimi, geleneksel IPS panellere kıyasla daha hızlı tepki süreleri sunmayı amaçlayan bazı IPS paneller için kullanılır. Gerçekten de, bu tür pazarlama terimleri bazen kafa karıştırıcı olabilir ve her zaman tüm teknik veritabanlarında yer almaz.

Çok güzel açıklamışsın. Tebrik ediyorum.
Öyle bir panel yok ama panel hızlı ve akıcı görüntü sunduğu için marka bunu bir sıfat ile meze ediyor. Fakat mantığı yakalamışsınız bravo. 🎖️

Son olarak, belirttiğiniz kaynaklar hakkında, özellikle rtings gibi sitelerin detaylı incelemeleri gerçekten değerlidir. Tartışmamızın bu konulara ışık tuttuğunu düşünüyorum ve bu tür bilgileri paylaşmak her zaman faydalıdır.

Anlaşıp tatlıya bağladığımıza göre iyi günler diliyorum. Monitör hakkında desteğe ihtiyacınız olursa etiket atmaktan çekinmeyiniz. 👍

Teşekkür ederim bu konuda bilgilendirdiğiniz için. Tabii her zaman yeni bilgi öğrenmek isterim teknolojik her konuda ☺️. İyi günler dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı