MSI G274qpf vs MSI G274QPF-QD

Can Ali Ateş

Kilopat
Daha fazla  

Herkese selam,

Monitör araştırırken G274QPF ve G274QPF-QD olmak üzere iki farklı modelin olduğunu fark ettim. İlk model hakkında doğru düzgün bir bilgiye bile ulaşamazken ikinci model sürekli olarak konuşulan bir model olmuş. İkinci model hakkında bilgi alabildiğim tek site 27" MSI G274QPF - Specifications oldu. Bu siteye göre ilk model doğal olarak 400 nit gelirken QD uzantılı model 300 nit geliyor. İlk modeli satıcısı olan GPN Teknoloji'ye doğrulattım ve modelin QD uzantılı olan değil düz G274QPF olan olduğunu söylediler. G274QPF modelini aranızda kullanan var mı, şu anda 9000 TL fiyatı var, alınır mı sizce?

Dipnot: G274QPF Modelinin MSI sayfası MSI G274QPF - All About Gaming | Esports Gaming Monitor | MSI

@Saint Lucia konuya yardımcı olma şansınız var mı? Forumda takip ettiğim kadarıyla MSI Monitörlere hakim birisisiniz.

Son düzenleme:
QD modeli aramıza ilk katılan model oldu. Bu familyanın ilk modeliydi.
27" MSI G274QPF-QD - Specifications aynı sayfa da özellikleri yazılı.

Bu QD modeli aslında eski MAG'ın devamı. Bir nevi revizyon görmüş hali diyebiliriz.
MSI Optix MAG274QRF-QD Review Bu MAG modelinin incelemesi. İlk çıktığın bu inceleme ile referans aldık.

QD olan modelin çok tartışılmasının nedeni QD performansının beklenildiği kadar her kullanıcıya hitap etmemesinden kaynaklıydı. Giriş seviyesi diyenler oldu, sarı renk kusuru var diyenler oldu, renkleri kötü diyenler oldu. Bunların yanında monitörden çok memnunum diyenlerde oldu ve hala ilgilendiğim çoğu konuda memnun olanları okuyorum.
Bütçe varsa QD modeli alınmalı. QD'siz versiyonu ilk çıktığında çok ucuzdu. 9K'yı hak etmiyor.

QD modeli aramıza ilk katılan model oldu. Bu familyanın ilk modeliydi.
27" MSI G274QPF-QD - Specifications aynı sayfa da özellikleri yazılı.

Bu QD modeli aslında eski MAG'ın devamı. Bir nevi revizyon görmüş hali diyebiliriz.
MSI Optix MAG274QRF-QD Review Bu MAG modelinin incelemesi. İlk çıktığın bu inceleme ile referans aldık.

QD olan modelin çok tartışılmasının nedeni QD performansının beklenildiği kadar her kullanıcıya hitap etmemesinden kaynaklıydı. Giriş seviyesi diyenler oldu, sarı renk kusuru var diyenler oldu, renkleri kötü diyenler oldu. Bunların yanında monitörden çok memnunum diyenlerde oldu ve hala ilgilendiğim çoğu konuda memnun olanları okuyorum.
Bütçe varsa QD modeli alınmalı. QD'siz versiyonu ilk çıktığında çok ucuzdu. 9K'yı hak etmiyor.
G274QPF modeline dair ne bir forumda ne de bir alışveriş sitesinde yorum bulabildim. Tek yapabildiğim karşılaştırma DisplaySpecifications - Specifications and features of desktop monitors and TVs sitesi üzerinden oldu. Default nit değerinin G274QPF'te daha yüksek olması da kafamı karıştırdı açıkçası. QD modeline dediğiniz gibi çok sorun yaşayan olduğu için ılımlı yaklaşamadım pek Dell G2724D düşünüyordum normalde ancak laptopumun MSI olması aklım çok karıştırıyor nedense MSI marka bir monitörde ekranları daha rahat kalibre edebilirim gibi geliyor

G274QPF modeline dair ne bir forumda ne de bir alışveriş sitesinde yorum bulabildim. Tek yapabildiğim karşılaştırma DisplaySpecifications - Specifications and features of desktop monitors and TVs sitesi üzerinden oldu. Default nit değerinin G274QPF'te daha yüksek olması da kafamı karıştırdı açıkçası. QD modeline dediğiniz gibi çok sorun yaşayan olduğu için ılımlı yaklaşamadım pek Dell G2724D düşünüyordum normalde ancak laptopumun MSI olması aklım çok karıştırıyor nedense MSI marka bir monitörde ekranları daha rahat kalibre edebilirim gibi geliyor

Aslında forumda bu iki monitör hakkında epeyce konu var. Denk gelmemişsinizdir. Çok soruldu hala daha soruluyor.
Ben QD modelini alıp memnunum yazanları bir bir kaydetmediğim için referans sunamam. Gelip geçiyor hepsi çünkü.
Eğer olumsuz eleştirilerden dolayı soğuduysan Dell'e yönelmeni tavsiye edeceğim.
Rtings üzerinde incelemesi olduğu için ve incelemesi beklentimi karşıladığından üzeceğini asla düşünmüyorum.

Merhaba hocam, G274QPF modelini yanlışlıkla GPN'den satın almış biri olarak şu an bahsi geçen monitörle bu konu altına bunu yazıyorum. Olay şu şekilde oldu, ben ilk önce QD olan modeli satın aldım, arayüzü geniş yelpazeye sahipti ve istediğim renk ayarlarını yapabiliyordum ve beğenmiştim. Lakin üründe 2 tane ölü piksel olması sebebiyle iade etmek durumunda kaldım. Ürünü beğendiğim için tekrar sipariş etmek istedim fakat X isimli diyeyim bir karşılaştırma sitesinde QD yazan ama linke tıklayınca QD olmayan modelini tekrar satın almış oldum. Yani QD kısmına linke tıkladıktan sonra dikkat etmemişim, aynı ürün sanarak aldım. Bu monitörün QD olan modele göre renk ayarları kesinlikle çok kötü. Özellikle ana renklerde bu çok daha belirgin. Arayüz neredeyse hiçbir ayar yapmanıza olanak sağlamıyor. Örneğin turuncu rengi çok baskın ve istediğiniz ayarı yapın düzeltemiyorsunuz. Bu modelle ilgili gerçekten hiçbir yerde bilgi de bulunmuyor. Aldığım linkin altında yorum da bulunmuyor maalesef bu nedenle tekrar iade talebi oluşturdum beğenmediğim için geri göndereceğim :/ Kısaca aradaki QD farkına değer mi derseniz her ikisini de test etmek durumunda kalmış biri olarak kesinlikle değer..

Bende düz olanı yeni sipariş verdim ama her yerde qd görmem sebebi ile arada kaldım qd ye verecek bütçe yok ya iade edecegim almayıp bekleyeceğim ya da düz olanı almısken kullanacağım.

Bende düz olanı yeni sipariş verdim ama her yerde qd görmem sebebi ile arada kaldım qd ye verecek bütçe yok ya iade edecegim almayıp bekleyeceğim ya da düz olanı almısken kullanacağım.

Evet aldım geldi hatta inceleme karşılaştırma videosu çekip yükledim bakabilirsin videoda olmayan detayları buradan sorabilirsin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı