Çözüldü MSI GE60 OS X El Capitan RAW 10.11.6 Kurulum Ekranı Gelmemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben cihazın içinde bağlı olan aygıtlardan bahsettim. Şu TB 7200 RPM yazanı sökebiliyorsan bunu çıkartıp dene.

Hocam 7200 RPM olanı çıkarıp denedim, Yine değişen bir şey olmadı, Kurulum başlamadan rest atıyor. Rica edersem sizde varsa bir önce paylaştığınız 10.11.4 sürümünün indirme linkini paylaşabilir misiniz onu tekrar kurmayı deneyeyim. Belki sorunu o şekilde çözebilirim.

Kod:
https://mega.nz/#!DJIBAR4a!RhLFqyddhaLn4LawAqZ2V0V1_7ECnSHbG9aha4Sey_w

İndiriyorum suan Hocam, bu arada biosu da güncelleyip tekrar denedim yine olmadı.

Klasörün içideki efi uzantılı dosyayı, OsxAptioFix2Drv-64 ile değiştir.

@montezuma üstadım. Tıpkı bu arkadaş gibi bende +++++ lı yerde kalıyorum 10.11.6 sürümünde. 10.11.4 te OsxAptFixDrv.efi kullanarak OsxAptFix2Drv.efi silerek bu safhayı geçebiliyordum.
Ama en son sürümde hiçbir şekilde boot edemedim. Verdiğin dosya ile bir kez daha deneyeceğim.

Ben de aynı şekilde +++ lı yerden sonra reset atıyor laptop. BIOSta bütün ayarları yaptığıma ve USBye doğru yazdığıma eminim. Acaba imajda sıkıntı olabilir mi?

İmajda bir sıkıntı yok. Sorun sistemin PCIe donanımlar için çok fazla bellek ayırması. Ve bir çok bellek parçası yerine tek bir yığında ayırması. Yukarıda verdiğim Dropbox - OsxAptioFix2Drv-free2000.rar ek olarak ( Bu olmaz ise) şunu bir de deneyin. Her ne kadar bu sürücü X99 sistemler içinde olsa denemek gerektiğini düşünüyorum.
Dropbox - Test2.efi.zip
Ayrıca yukarıda yazdığım gibi eğer yapabiliyorsanız, Cihazdan kurulumda gerekmeyecek HDD /SSD'leri söküp deneyin. BIOS güncel olduğundan emin olun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı