OpenCore MSI GT60 2PC Dominator MS-16F4 | Windows 11 ile Dual Boot Monterey nasıl kurulur?

AJFA

Terapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
28
Merhaba, birkaç gün önce cihazımın Monterey ile uyumlu olduğunu, harici bir Wi-Fi adaptörü kullandığım takdirde sorunsuzca Monterey kurabileceğimi öğrendim. Masaüstü cihazımda bulunan TP-Link TL-WN722N V3 adaptörün de uyumlu çalıştığını gördüğüm için bu adaptörü dizüstü bilgisayarımda kullanıp Monterey kurmaya karar verdim.

MSI GT60 2PC Dominator MS-16F4:
  • i7-4810MQ 2.8 GHz
  • 28 GB DDR3 1600 MHz RAM
  • CPU'ya entegre dahili GPU ve GTX 870M
  • 860 EVO 500 GB ve 1 TB HDD

macOS kurulumlarında EFI, OpenCore gibi bilmediğim kavramlar ve yamalama işlemleri var. Sıfır bilgiliyim kısacası. Dizüstü bilgisayarıma Windows 11 ile Dual Boot olacak şekilde (Bypass'lı Windows 11 mevcut) Monterey kurmak istiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler, iyi Sosyaller!

Temel olarak Dual Boot, diskte alan ayırma ve kurulum işlemleri burada yer almakta:

Catalina yazması düşündürmesin, bootloader aynı bootloader sonuçta. Onun haricinde terimlere gelelim.
  • EFI: EFI Folder tabiri sistemden sisteme değişiklik gösteren yapılandırma ve dosyalar ile OpenCore'un kök dosyası olup, uyumlu yapıldığı takdirde senin macOS'u önyüklemeni sağlayan klasör.
  • OpenCore: macOS kurulumunu sağlayacağın önyükleyici. 2020 Haziran'da patlak vermesi ile hızlıca ünlenen ve açık kaynaklı olmasıyla da hızlıca gelişen yeni nesil önyükleyici.
Senin bu aşamada yapabileceğin şey imaj dosyasını indirip belleğe yazdırmak. Akabinde sistemin için uyumlu olan EFI'yi atacaklardır. EFI'yi attıklarında USB'deki ile değiştirip, disk ayarlamalarını yapıp, BIOS ayarlarını da konfigüre edince kurulum deneyeceksin.

Aşağıdaki imajı yazdırdım ancak sonrasında USB bellek fotoğraftaki şekilde görünüyor.

1683448159251.png

Bununla deneyin hocam. Bu ayar için gerekli fixi confiğe koymuş olmama rağmen alıyorsunuz. CSM ayarı da yoksa bu configle düzelmezse grafik yamasını şimdilik devre dışı bırakacağız.

Install girmeden önce OC menüden ResetNVRAM seçin. Cihaz restart atınca USB'den başlatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı