MSI MAG A750bn 80 Plus Bronze vs NZXT C750 750W 80+ Bronze

Bütçe
2850

Memocu47

Femtopat
Daha fazla  
MSI MAG A750bn 80 Plus Bronze vs NZXT C750 750W 80+ Bronze hangisini tercih etmeliyim?

Her türlü minimum 750wattlık PSU alacağım sizce hangisi veya Teknobiyotik'ten High Power mı tercih etmeliyim lakin Teknobiyotik hakkında çıkan yazılar sonrası oradan alışveriş yapmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• z3573067875463_2036befe8d6c20aa30c176eabe7323fb-767x1024.jpg
    z3573067875463_2036befe8d6c20aa30c176eabe7323fb-767x1024.jpg
    149,2 KB · Görüntüleme: 6
@Oreki @Andar Han Vietnamca bir sitede biraz bilgi var. CWT CSB-A platformu denmiş.

Yok onu biliyoruz. Bu modelin de iki tane versiyonu var. Bu farklı olan şu an.

Yarı modüler değil bu alacağınız C750.

Yok onu biliyoruz. Bu modelin de iki tane versiyonu var. Bu farklı olan şu an.

Yarı modüler değil bu alacağınız C750.

Yalnız PCI-e kablosunu revizyonlu modelde sadece 1 adet kullanmaları, biraz fazla kırpma olduğunu düşündürüyor. Bir de aradaki 30 USD'lik fiyat farkı var tabii.

@Cor3d video için teşekkurler. Yine CWT uretimi. Platform CSB-A'ya çok benziyor ama AC taraf ve PFC kısmı, Deep Cool PK-D ile daha çok örtüşüyor. Bulk kapasitörü CapXon diye anladım videodaki arkadaşın ifadesinden (tabii Tayca ses benzeşmesi falan değilse, bu arada eskisinde Nichicon kullanılıyordu), DC filtre kapasitörleri pek belli olmuyor tahmin yürütmek pek doğru olmaz. Birinci soğutucudaki yarı iletkenleri de aynı miktarda gibi gördüm ama nitelikleri pek seçilmiyor. DC-DC çevirici devresi önceki ile benzeşiyor fakat kullanılan mosfetlerin ya da SMD kapasitörlerin ne olduğu pek okunmuyor. Tabii diger kontrol entegrelerini görebilmek de pek mümkün değil.

Video sonunda da 7900XTX'i beslediği ve şebekeden 680W çektiği görüluyor. Fiyatı uygun yerlerde olursa değerlendirilebilir bir model gibi ama High Power Elite 750W 2000 TL fiyatı ile daha makul bir seçenek gibi duruyor.

Son düzenleme:
@Cor3d video için teşekkurler. Yine CWT uretimi. Platform CSB-A'ya çok benziyor ama AC taraf ve PFC kısmı, Deep Cool PK-D ile daha çok örtüşüyor. Bulk kapasitörü CapXon diye anladım videodaki arkadaşın ifadesinden (tabii Tayca ses benzeşmesi falan değilse, bu arada eskisinde Nichicon kullanılıyordu), DC filtre kapasitörleri pek belli olmuyor tahmin yürütmek pek doğru olmaz. Birinci soğutucudaki yarı iletkenleri de aynı miktarda gibi gördüm ama nitelikleri pek seçilmiyor. DC-DC çevirici devresi önceki ile benzeşiyor fakat kullanılan mosfetlerin ya da SMD kapasitörlerin ne olduğu pek okunmuyor. Tabii diger kontrol entegrelerini görebilmek de pek mümkün değil.

Video sonunda da 7900XTX'i beslediği ve şebekeden 680W çektiği görüluyor. Fiyatı uygun yerlerde olursa değerlendirilebilir bir model gibi ama High Power Elite 750W 2000 TL fiyatı ile daha makul bir seçenek gibi duruyor.

Ek olarak MOV bulunmuyor dikkatini çekti mi?

A varmış ama görmek için teleskopla bakmak gerekiyor. Şurada:

1714091063938.png

Deep Cool PK-D ile daha çok örtüşüyor.

Tam olarak bu, eline sağlık çok iyi analiz. Orijinal olandan daha alt kalitede.

@Oreki @Andar Han Tayca bir video 10:54 civarı iç yapısını göstermiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler video için, hayat kurtardınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı