Rehber MSI MAG Forge 100M/100R/101M fan ve ışıklandırma bağlantıları

Sanırsam bu 101M modelinde mystic light ile ku

Çözüm yolu bulmanıza sevindim hocam. Dediğiniz gibi cidden bu kasayla gelen fanlar performans olarak ucuz fanlarla aynı, bendeki 100R Argb fanlı modeli ama performans açısından sizinkiyle aynıdır kesin. Ben gelir gelmez değiştirdim yerine düzgün bişi taktım, msi fanları da cpu cover kısmına takıp kullanıyorum boşta durmasın diye. Ama msi çok da suçlamamak lazım sonuçta kasanın fiyatı belli giriş seviyesi bir kasa.
Teşekkürler hocam, beklentim daha iyiydi. Ama olsun yinede güzel. Ön kısımda toz filtresi yok. Alt kısımda da sadece mesh var yani toz filtresi değil. Onun için söyledim.
Çözüm yolu bulmanıza sevindim hocam. Dediğiniz gibi cidden bu kasayla gelen fanlar performans olarak ucuz fanlarla aynı, bendeki 100R Argb fanlı modeli ama performans açısından sizinkiyle aynıdır kesin. Ben gelir gelmez değiştirdim yerine düzgün bişi taktım, msi fanları da cpu cover kısmına takıp kullanıyorum boşta durmasın diye. Ama msi çok da suçlamamak lazım sonuçta kasanın fiyatı belli giriş seviyesi bir kasa.
Çok teşekkürler hocam. Sağol :)
101M'e sahibim. Anakartda 1 tane slot var. Hangi fan çoklayıcıyı almalıyım kullananlar söyleyebilir mi? Bütçe 100 TL kaliteli olursa iyi olur.

hocam fan çoklayıcı önerir misin bana 101m var bende de :) b560m pro -e anakartım var. belli ki siz bu işte araştıra araştıra masterdgreee olmuşsunuz. Paylaşında bizde nasiplenelim :)
Bu konuda topu @Mithat Berhan hocama atıyorum. O bu konuda bizden daha bilgilidir.

Fan çoklayıcı bunu öneririm.

Fan çoklayıcı bunu öneririm.

Hocam bunu alanlar PWM çalışmadığını ve ful güçte çalıştırdığını söylemişler emin misiniz?

Teşekkürler hocam, beklentim daha iyiydi. Ama olsun yine de güzel. Ön kısımda toz filtresi yok. Alt kısımda da sadece mesh var yani toz filtresi değil. Onun için söyledim.

Çok teşekkürler hocam. Sağ ol :)

Bu konuda topu @Mithat Berhan hocama atıyorum. O bu konuda bizden daha bilgilidir.

Teşekkür ederim hocam <3

İyi geceler, MSI Mag Forge 100M kasayı aldım herkeste olduğu gibi benim kasada da ön iki fanın ledleri yanıyor ama fanlar dönmüyor. 1 egzoz 2 tane de önde fan var. Belki 1 tane üst tarafa da egzoz fan eklerim bu yüzden toplam 4 fan için https://www.hepsiburada.com/alfais-...6J?magaza=Evaletim&url_src=and-product-detail bunu mu almam lazım.

Anakartım H510m-k üstünde bir tane cha_fan 4 pin giriş var. Çoklayıcıdaki girişi anakarta, dört fanı da çoklayıcıya takacağım doğru mudur?

@Mithat Berhan hocam selam, aynı kasayı kullanmaktayım. MSI X570 Gaming Edge Wi-Fi anakartım var. Öndeki iki fanı anakartın üzerindeki RGB Header'lara bağlayıp kullanıyordum. Şu anda ise sisteme sıvı soğutucu aldım. Cooler Master ML240L. Fan ve RGB header bağlantıları tamam ancak her fanı için ayrı bir renk (Blade runner 2048 tarzı pink-cyan renklerde) bir sistem oluşturmak istiyorum. Kasanın arkasındaki RGB kontrolcüyü pek beğenmedim. İstediğim efekti ve renkleri tam olarak alamıyorum. RGB çoklayıcı olarak ne önerebilirsiniz?

@Mithat Berhan evet hocam 100M kasa mevcut elimde. Yine biraz garip bir soru olacak ancak RGB1 header'ından çokladığım bütün Fan'lar anakart üzerinden kontrol ettiğimde aynı renk yanacaklar değil mi? Örnek veriyorum 3 fan çokladım. Birisi pembe diğeri turkuaz diğeri yine pembe şeklinde yapamıyorum sanırım. Kablolamayı yaparken ona göre işleme devam edeyim istiyorum.
Ayrıca böyle bir çoklayıcı işimi görür mü acaba?

amazon link

@hasaynn m model kasa var sizde değil mi? Çoklayıcı olarak Akasa'nin ve Cooler Master'ın ürünlerine bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı