Çözüldü MSI Mortar B350 Ses Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

f1ngolf1n

Hectopat
Daha fazla  
Güvenilir bir firma tarafından yeni bir sistem toplattım. Fakat kasa elime ulaştığında PC'den ses alamadığımı gördüm. Aygıt yöneticisi Realtek HD Audio'yu görmüyordu. Bu arada anakartım MSI Mortar B350. Aygıt yöneticisi sadece HD audio aygıtını görüyor. Birçok yöntem denedim (BIOS uptade, BIOS'tan ses aygıtı aktivasyonu, yeni Windows kurulumu, HD Audio'yu kaldırıp sistemi başlatma, güvenli modda tekrar aynı işlemi yapma, bilgisayarımdan aygıt yükleme ayarlarını değiştirme vb.) fakat aygıt yöneticisi Realtek'i tanımıyor.

Driverı önce MSI'ın anakart için önerdiğini indirdim olmadı, Realtek'in sitesinden denedim olmadı. Windows 10 64 bitte deniyorum tabi. Firma ile görüştüm kendi hazır sistemlerinin kurulu olduğu SSD ile yaptıkları testlerde ön ve arka ses girişlerinden ses almışlar. Ben ise sadece HDMI ile monitöre bağlanırsam monitörde ses alabiliyorum. İnternette birçok tarama yaptım fakat problemi çözemedim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ekran Alıntısı 5.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
High Definition Audio aygıtının Donanım Kimliği nedir? Bir de kasayı açıp ön ses bağlantısı nasıl yapılmış bakar mısınız?
Recep bey kasayı firmaya geri yolladım. Aygıt kimliğini hatırlamıyorum şu an. Teknik servis kargoda (MNG) anakartın ses sisteminin hasar almış olduğunu belirttiler. Kendileri başka sistemlerde de benim anakartı test etmişler ses alamamışlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı