Çözüldü MSI Pro B650M-A Wi-Fi CPU kırmızı DRAM sarı yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Braxent

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, ben 2 tane kasa kurdum 2 sindeki sistemler ürünler aynı.
Sistem: MSI Pro B650M-A Wi-Fi anakart, işlemci AMD Ryzen 5 7600 ekran kartı 4070.
Arkadaşlar 2 kasayı kurduktan sonra bir kasada CPU kırmızı DRAM sarı yanıyor. RAM'leri değiştim diğer kasadakiyle, işlemciyi değiştim anakarta BIOS sıfırlama, güncelleme attım sonuç aynı değişmiyor. Bence anakart sıkıntılı değişime yollamalıyım aklıma başkada çözüm gelmiyor. Sizlere danışmak istedim değişime yollamadan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güç girişi takılı fakat anakart pinlerini kontrol etmedim.

Yapılabilecek 2 şey var. Biri biraz daha eski bir BIOS versiyonu yükleyip denemek, diğeri de anakartın pinlerini kontrol etmek. Eğilmiş pin varsa da bu tarz sorunlar olur.
Merhaba dostlar, ben 2 tane kasa kurdum 2 sindeki sistemler ürünler aynı.
Sistem: MSI Pro B650M-A Wi-Fi anakart, işlemci AMD Ryzen 5 7600 ekran kartı 4070.
Arkadaşlar 2 kasayı kurduktan sonra bir kasada CPU kırmızı DRAM sarı yanıyor. RAM'leri değiştim diğer kasadakiyle, işlemciyi değiştim anakarta BIOS sıfırlama, güncelleme attım sonuç aynı değişmiyor. Bence anakart sıkıntılı değişime yollamalıyım aklıma başkada çözüm gelmiyor. Sizlere danışmak istedim değişime yollamadan.

Bu sistemleri soldan 2. Slotta tek RAM ile açın.

PSU'nun elektrik kablosunu çıkarıp, tek RAM'i A2 takın, BIOS pilini söküp 1 dakika bekleyip geri takın, tekrar açın sistemi.

RAM mutlaka soldan 2. Slotta olsun.
Deniyorum hemen

PSU'nun elektrik kablosunu çıkarıp, tek RAM'i A2 takın, BIOS pilini söküp 1 dakika bekleyip geri takın, tekrar açın sistemi.

RAM mutlaka soldan 2. Slotta olsun.
olmadı maalesef.

Son düzenleme:
Problem yoksa açılması gerekiyor, BIOS flashback yaptığınızı yazmışsınız, başarılı oldu mu? Yani doğru yaptınız mı?
Evet , yaptım güncelleme oldu bir kaç video izlemiştim aynı tepkileri verdi fakat açılmadı yine anlamadığım diğer kasada hiç bir şey yapmadan açıldı çalıştı

Güç girişi takılı fakat anakart pinlerini kontrol etmedim.

Yapılabilecek 2 şey var. Biri biraz daha eski bir BIOS versiyonu yükleyip denemek, diğeri de anakartın pinlerini kontrol etmek. Eğilmiş pin varsa da bu tarz sorunlar olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı