İnceleme MSI Vector 17 HX A13V

Arkadaşlar cihazı 2 haftadır kullanıyorum.
Teknik özellikler

Vector 17 HX A13VIG-674XTR​

• İşlemci: Intel Core i9-13980HX (36MB Cache, up to 5.60 GHz)
  • İşletim Sistemi: FreeDOS
  • Ekran: 17" 16:10 QHD+(2560 X 1600), 240Hz, 100% DCI-P3
  • Chipset: Intel HM770
  • Ekran Kartı: RTX4090, GDDR6 16 GB
  • Ekran Kartı Watt Değeri: 150W + 25W (Dynamic Boost ile)
  • Hafıza: DDR V 32 GB (16GB*2, 4800MHz)
  • Hafıza Yuvası: 2 Slot
  • Maksimum Hafıza: Max 64 GB
  • Depolama Kapasitesi: 1TB NVMe SSD
  • Depolama Seçenekleri: "1X M.2 SSD slot (NVMe PCI-e Gen4) 1X M.2 SSD slot (NVMe PCI-e Gen5) Compatible"
  • Ön Kamera: "HD type (30fps@720p) 3D Noise Reduction (3DNR)"
  • Klavye: Per-Key RGB Gaming Keyboard by SteelSeries
  • Pil: 4-Cells, 90 Whr
  • Güç Adaptörü: 330W
  • Boyutlar: 380 X 297.97 X 23.55-29.45 mm
  • Ağırlık: 3 kg
Cihaz metal tasarıma sahip oldukça premium hissettiriyor. Cihazın klavye yerleşimi bana bir tuhaf geldi en başta ama kullandıkça alışıyorsunuz SteelSeries GG yazılımı ile farklı renk kombinasyonları yapabiliyorsunuz. Cihazın ekranı G-Sync olmadığı için tereddüt ediyordum ama ekranı gayet güzel canlı parlaklığı yeterli. Cihaz genel olarak serin çalışıyor soğutması kaliteli. Max 85 dereceleri gördüm altını yükseltirseniz daha serin çalışıyor. Sıcaklığı klavyede hissetmiyorsunuz.

Cihazın en sevmediğim yanı MSI Center yazılımı bence hiç kullanışlı değil çalışmasında bir problem yok ama kullanım açısından ben beğenmedim karmaşık geldi, 4 farklı mod var yapay zeka-performans-dengeli-sessiz-güç tasarrufu modu, yazılımın bazı kısımları Türkçe değil. Ses kalitesi oldukça başarılı güzel ses veriyor.

Cihazın performans olarak fazla yorum yapılacak bir şey yok bu donanımlara göre gayet serin çalıştığını söyleyebilirim. Cihaz pil olarak zayıf pili çok hızlı gidiyor. Oyun oynamayacaksanız günlük kullanımda 2-3 saat götürür.

Test ettiğim yazılımların resimlerini bırakıyorum merak ettiğiniz olan kısımları sorabilirsiniz buradan cevaplamaya çalışırım.

Ekran görüntüsü 2024-03-05 010129.png

Ekran görüntüsü 2024-03-05 011155.png

Ekran görüntüsü 2024-03-04 235114.png

Cihazı 107 bin liraya indirimde aldım biraz kullanıp satmayı düşünüyorum. Bu kadar yüksek donanımlı bilgisayara ihtiyacımın olmadığını düşünüyorum.

IMG_7961.jpeg

Son düzenleme:
High-end bilgisayarlara artık 1080p webcam gerekli olması gerektiğini düşünüyorum. Bence bu bilgisayardaki SSD gen5 ile gelmiş olsaydı eğer güzel olabilirmiş. Hayırlı olsun güle güle kullan

High-end bilgisayarlara artık 1080p webcam gerekli olması gerektiğini düşünüyorum. Bence bu bilgisayardaki SSD gen5 ile gelmiş olsaydı eğer güzel olabilirmiş. Hayırlı olsun güle güle kullan

Hocam kamera kısmını unutmuşum kamerası kilit sistemi ile kapanabiliyor 720p video kaydı yapabiliyor yalnız kamerası bu bilgisayara göre çöp kalmış diyebilirim. Bunu eksi yönlerine ekleyebiliriz.

Merhaba, başlangıçta GP68HX 4080 li modeli düşünüyor olsam da 144hz FHD ekran sebebiyle vazgeçtim. Siz cihazdan memnun musunuz? Ekran çözünürlüğü ve kalitesi nasıl? Memnun olmadığınız bir tarafı var mı? Zaman ayırıp yanıtlarsanız çok memnun olurum.

Merhaba, başlangıçta GP68HX 4080'li modeli düşünüyor olsam da 144Hz FHD ekran sebebiyle vazgeçtim. Siz cihazdan memnun musunuz? Ekran çözünürlüğü ve kalitesi nasıl? Memnun olmadığınız bir tarafı var mı? Zaman ayırıp yanıtlarsanız çok memnun olurum.

Hocam cihazı 15 gün civarında kullanıp sattım tesadüfen çok çabuk satıldı. Cihazın malzeme kalitesi ve ekranı çok kaliteliydi. Ekrandan yana şüphen olmasın tek sorunu şarjda değilken bataryası hızlı gidiyordu o donanımlara normal sayılır. Eğer ihtiyacın varsa al 4090'lı cihazlar arasında ki en mantıklı cihaz. Ben cihaz fazlalığından dolayı sattım. Nitro 16 kullanıyorum bana yetiyor.

@OĞUZTÜRK @türkk
Hocam cihazı 15 gün civarında kullanıp sattım tesadüfen çok çabuk satıldı. Cihazın malzeme kalitesi ve ekranı çok kaliteliydi. Ekrandan yana şüphen olmasın tek sorunu şarjda değilken bataryası hızlı gidiyordu o donanımlara normal sayılır. Eğer ihtiyacın varsa al 4090'lı cihazlar arasında ki en mantıklı cihaz. Ben cihaz fazlalığından dolayı sattım. Nitro 16 kullanıyorum bana yetiyor.
Çok teşekkür ederim.

Bende cihazı bugün sipariş geçtim.111 bin e geldi. 4090lu i9lu üst düzey cihaz ararken asus rog ve hp omen arasında kalmışken ve hp omene 105bin vermek içimden gelmeyince 2 ay ertelemeli 3 taksitle almış oldum.
Kaça sattınız cihazı belki bende çıkarırım elden çünkü laptop için bence çok yüksek bir fiyat.

Ben 110.000 bine sattım. 107 bine almıştım. Satma nedenim ikinci bir cihaz olarak almıştım. Kullandığım cihazın donanımları fazlasıyla yeterli 4060'lı Nitro 16 kullanıyorum. O cihazın donanımları eğer iş için kullanılmayacaksa fazla. Bende 3 ay ertelemeli almıştım.

@daxtor55

Bende cihazı bugün sipariş geçtim. 111 bin e geldi. 4090'lu i9'lu üst düzey cihaz ararken ASUS ROG ve HP Omen arasında kalmışken ve HP Omen'e 105bin vermek içimden gelmeyince 2 ay ertelemeli 3 taksitle almış oldum.
Kaça sattınız cihazı belki bende çıkarırım elden çünkü laptop için bence çok yüksek bir fiyat.

Hocam cihazınız geldi mi nasıl memnun kaldınız mı?

Son düzenleme:
Ben 110.000 bine sattım. 107 bine almıştım. Satma nedenim ikinci bir cihaz olarak almıştım. Kullandığım cihazın donanımları fazlasıyla yeterli 4060'lı Nitro 16 kullanıyorum. O cihazın donanımları eğer iş için kullanılmayacaksa fazla. Bende 3 ay ertelemeli almıştım.

@daxtor55

Hocam cihazınız geldi mi nasıl memnun kaldınız mı?
Bugün geldi. Windows 11 ve driverları kurdum kullanıma hazır.
Eleştirebileceğim şu anlık tek nokta fan sesi. Bazen aşırı artıyor. Maksimumda ise gürültülü bir fanı var.
Ekranını beğendim şu an kullanmakta olduğum Lenovonun FHD paneline göre renkler QHD etkisiyle çok canlı. Klavye biraz küçük ama rahatsızlık vermiyor rahat kullanılıyor.Kasa kalitesi iyi ama güç girişi yanda olsaymış daha iyi olurmuş.

Fan sesi eğerki i9 ve rtx 4090 kaynaklı ise normal bile denilebilir.

Geri
Yukarı