MSI Vector GP68HX 13VH ısınma ve kapanma problemi

Cnpay

Hectopat
Daha fazla  
MSI Vector GP68hx 13vh model Gaming laptopu yaklaşık 1.5 aydır kullanıyorum. Yakın zamanda Technopat incelemesi çıktı ve sıcaklıkları görünce şok oldum. Örneğin RDR2'yi ele aldığımda rahatlıkla 95 dereceyi görüp sıcaklık sınırına takılıyorum ama incelemede 76 derece denmiş. Bu durum benim elimdeki modelde bir problem olduğuna işaret ettiğine kanaat getirdim. Üstelik laptopum uzun süreli RDR2 oynanışında kendini kapatıyor tahminimce sıcaklıktan kaynaklı. ServisPoint ile iletişime geçtim ve laptopu getirin bakalım dediler. Yarın servise götürmeye karar verdim ama buraya da sormak ve bildirmek istedim. (macunların pump-out olmasından şüphe ediyorum.)

1700595548803.png

MSI Center üzerinden dengeli modda (MUX Switch açık) 2 fan da çalışıyor ve neredeyse 60 derece işlemci. (ortalama 10-8W arasında güç tüketimi var.)

1700595784956.png

RDR2 oyununda benchmarktan bir fotoğraf bunu çektikten yaklaşık 5-6sn sonra bilgisayar gücü kapandı.

Sizce problem ne olabilir? İncelemelerde sıcaklıklar gerçekten yerlerde. Servise götürmek mantıklı bir hareket mi ?

Son düzenleme:
Bugün servise teslim ettim cihazı gerekli bilgileri verdim üstelik bir tane ölü pikselim olduğunu not aldılar eğer mümkünse değişim raporu da verebiliriz dendi. (pek sanmıyorum bunun olacağını) elden teslim ettiğim için inceleniyor gözüküyor şu anda.

Bugün servise teslim ettim cihazı gerekli bilgileri verdim üstelik bir tane ölü pikselim olduğunu not aldılar eğer mümkünse değişim raporu da verebiliriz dendi. (pek sanmıyorum bunun olacağını) elden teslim ettiğim için inceleniyor gözüküyor şu anda.
Umarım kazasız belasız şekilde dilediğiniz sonucu alırsınız.

Servis bugün cihazın arızalı olduğunu ve değişim/iade kararı verdiğine dair raporu bana yolladı. İncehesap tarafına raporu ilettim değişim istediğimi belirttim.

Geri
Yukarı